Premiera OPPO Find X7 oraz Find X7 Ultra tuż za rogiem! Znamy nowe szczegóły na ich temat

Poznaliśmy nowe informacje na temat OPPO Find X7 oraz Find X7 Ultra
fot. producenta

Następne miesiące przyniosą sporo premier flagowych modeli różnych producentów, wśród których pojawi się także OPPO z modeli Find X7 oraz Find X7 Ultra. Oba modele według najnowszych plotek będą mogły pochwalić się ogromnym modułem fotograficznym. 

Kiedy zadebiutuje OPPO Find X7 i Find X7 Pro?

O serii OPPO Find X7 możemy usłyszeć już od kilku tygodni, ale dopiero teraz producent oficjalnie potwierdził istnienie tych modeli oraz oficjalną datę premiery. Za pośrednictwem Weibo dowiedzieliśmy się, że premiera odbędzie się 8 stycznia 2024 roku w Chinach, ale co ciekawe, w tym samym poście pojawiła się informacja, że telefony doczekają się od razu globalnej premiery. 

Co wiemy o OPPO Find X7 i Find X7 Pro?

OPPO potwierdziło również design urządzeń oraz dodatkowe informacje na wideo, dzięki czemu dowiedzieliśmy się o ciekawych rozwiązaniach, które znają się w urządzeniach. Na ten moment wszystko wskazuje na to, że na rynku pojawi się podstawowy OPPO Find X7 oraz ulepszony wariant Ultra z pominięciem modelu Pro. Oba modele wyróżniać się mają ogromnym modułem fotograficznym wypełniającym połowę tylnego panelu.

W podstawowym modelu we wspomnianym module widać trzy obiektywy, w tym teleobiektyw peryskopowy, natomiast w „wyższym” modelu pojawią się cztery, a w tym aż dwa teleobiektywy peryskopowe. Nie zabraknie również logo firmy Hasselblad. 

Jeśli chodzi o wygląd i wykończenie, to smartfony dostępne mają być w wariantach ze szkła oraz ze skóry wegańskiej i dostępne będą prawdopodobnie w czterech wersjach kolorystycznych: czarnej, granatowej, różowej oraz pomarańczowej. Nie zabraknie też obustronnie zakrzywionych wyświetlaczy oraz przełącznika Alert Slider znanego z urządzeń OnePlus. 

OPPO Find X7 wyposażony ma być w 6,78-calowy wyświetlacz OLED LTPO o rozdzielczości 1264×2780 pikseli i wyższej częstotliwości odświeżania obrazu. Sekcję foto otwierać ma obiektyw główny 50 Mpx z matrycą Sony LYT-808, obiektyw ultraszerokokątny 50 Mpx oraz teleobiektyw z matrycą OV64B 50 Mpx z 3-krotnym zoomem. 

Sercem tego modelu zostać ma MediaTek Dimensity 9300, który składa się z jednego rdzenia Cortex-X4 o taktowaniu 3.25 GHz, trzech rdzeni Cortex-X4 o taktowaniu 2.85 GHz, czterech rdzeni Cortex-A720 o taktowaniu 2.0 GHz oraz grafiki Immortalis-G720 MC12. Do sprzedaży trafią warianty z 12 GB lub 16 GB pamięci RAM oraz 256 GB, 512 GB lub 1 TB pamięci wewnętrznej. 

OPPO Find X7 Pro zostanie natomiast wyposażony w 6,82-calowy wyświetlacz OLED LTPO o rozdzielczości 1440×3168 pikseli oraz częstotliwości odświeżania obrazu 120 Hz. Ponadto ekran oferować będzie technologię Dolby Vision i HDR10+, a także chroniony będzie przez szkło Gorilla Glass Victus 2. W tym przypadku pod maską znajdzie się Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, który składa się z kolei z jednego rdzenia Cortex-X4 o taktowaniu 3.3 GHz, pięciu rdzeni Cortex-A720 o taktowaniu 3.2 GHz, dwóch rdzeni Cortex-A520 o taktowaniu 2.3 GHz oraz układu graficznego Adreno 750. Smartfon będzie dostępny w takich samych wariantach pamięciowych. 

Warto jeszcze ponownie wspomnieć o aparatach –  na renderach można zauważyć, że wyspa z aparatami została pozbawiona jednej diody LED, która zastąpiona została kolejnym obiektywem, co oznacza, że Find X7 Pro będzie miał cztery obiektywy. Główny obiektyw ma charakteryzować się 1-calową matrycą LYT-900 o rozdzielczości 50 Mpx. Towarzyszyć mu będzie obiektyw ultraszerokokątny 50 Mpx oraz dwa teleobiektywy peryskopowe 50 Mpx z 3-krotnym oraz 6-krotnym zoomem. 

Oba smartfony oferować mają także akumulator o pojemności 5000 mAh z technologią szybkiego ładowania przewodowego o mocy 100 W (do 100% w 30 minut), szybkiego ładowania bezprzewodowego 50 W (do 100% w 51 minut) oraz ładowaniem zwrotnym o mocy 10 W. 

Źródło: Weibo i Gizmochina

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!