Seria P40 firmy Huawei może otrzymać matrycę Sony IMX700

Seria P40 firmy Huawei może otrzymać matrycę Sony IMX700

Zarówno Samsungi z serii Galaxy S20 jak i Xiaomi Mi 10 czy Mi 10 Pro, które niedawno zostały zaprezentowane światu, korzystają z matrycy 108 Mpix produkowanej przez koreańskiego giganta. Wszystko wskazuje jednak na to, że Huawei postawi na zupełnie inny sensor w swoich topowych smartfonach!

Huawei nie skorzysta z matryc Samsunga?

Do tej pory wiele wskazywało na to, że chiński gigant zdecyduje się na skorzystanie z dokładnie tej samej matrycy, którą znajdziemy w flagowcach Samsunga czy Xiaomi. Jednak najnowsze informacje całkowicie dementują te plotki. Huawei P40 oraz P40 Pro mogą korzystać z zupełnie nowego sensora Sony IMX700. Matryca ta miałaby mieć wielkość 1/1,33 cala oraz 52 Mpix. Oczywiście jest to ponad dwukrotnie mniej niż w przypadku Samsung ISOCELL Bright HMX 108 Mpix. Musimy jednak pamiętać o tym, że liczba megapikseli nie musi bezpośrednio przekładać się na samą jakość zdjęć. Do tej pory gigant z Państwa Środka był znany z tworzenia urządzeń oferujących naprawdę rewelacyjne fotografie i sytuacja może powtórzyć się w przypadku Huawei P40 oraz P40 Pro.

Seria P40 firmy Huawei może otrzymać matrycę Sony IMX700

Zaletą nowej matrycy Sony ma być także wielkość pojedynczego piksela wynosząca 4,48 μm. W porównaniu z 2,4 μm z sensora Samsunga może okazać się, że to własnie flagowce Huawei będą lepiej radzić sobie ze zdjęciami po zmroku czy w trudniejszych warunkach oświetleniowych. Oczywiście na pleckach topowych smartfonów chińskiego producenta znajdziemy nie jedno, a kilka oczek.

Zobacz także: Jak zainstalować Usługi Google na Huawei Mate 30 Pro? Poradnik jak zrobić to krok po kroku

Według plotek nadchodzące nowości mają otrzymać dodatkowo obiektyw ultraszerokoątny 40 Mpix, teleobiektyw o zmiennej ogniskowej oferujący 10-krotny zoom hybrydowy oraz matrycę 3D ToF. Jeśli informacje te się potwierdzą to P40 oraz P40 Pro mogą być niezwykle ciekawymi urządzeniami. Oczywiście po raz kolejny, jak miało to miejsce w przypadku Mate 30 oraz Mate 30 Pro, problemem może być brak Usług Google, ale możliwe, że te będziemy w stanie własnoręcznie doinstalować.

Co myślicie o najnowszych informacjach o Huawei P40 oraz P40 Pro? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!