Seria Xiaomi 14 zdradza pierwsze szczegóły na swój temat!

Promocja na wybrane smartfony przygotowana przez Xiaomi
Xiaomi 13 (fot. ROOTBLOG)

Wszystko wskazuje na to, że Xiaomi pracuje już nad kolejną generacją swoich flagowych smartfonów, do których tym razem należeć mają aż cztery modele. Poza Xiaomi 14, Xiaomi 14 Pro oraz Xiaomi 14 Ultra na rynku pojawić się ma Xiaomi 14 Pro+, który zdradził właśnie swoją specyfikację techniczną. 

Co wiemy o nowym, czwartym modelu Xiaomi 14 Pro+?

Tak jak wspomniałem, aktualne przecieki sugerują, że Xiaomi pod koniec roku lub na początku przyszłego roku wprowadzi do swojej oferty kolejną generację flagowych smartfonów, do których po raz pierwszy dołączyć ma model Xiaomi 14 Pro+. 

Seria Xiaomi 14 zdradza kolejne szczegóły
Xiaomi 13 Ultra (fot. producenta)

Smartfon ukrywa się pod nazwą kodową Aurora i według najnowszych doniesień Xiaomi 14 Pro+ może się okazać fotograficzną bestią, gdyż producent wyposaży go prawdopodobnie w poczwórny aparat z obiektywem głównym 50 Mpx oraz teleobiektywem peryskopowym z ruchomymi soczewkami oferującym 120-krotny zoom. Parametry dwóch pozostałych obiektywów pozostają na ten moment tajemnicą, ale najpewniej będzie to obiektyw ultraszerokokątny i teleobiektyw o mniejszym przybliżeniu optycznym.

Co zaoferuje Xiaomi 14, Xiaomi 14 Pro i Xiaomi 14 Ultra?

Będąc już przy aspektach fotograficznych, to warto dodać, że Xiaomi 14 oraz Xiaomi 14 Pro względem poprzedniej generacji powinny zaoferować ulepszenia. Nieoficjalnie mówi się, że oba modele zostaną wyposażone w teleobiektyw peryskopowy, który w przypadku Xiaomi 14 oferować ma 3,9-krotny zoom optyczny oraz 5-krotny zoom w modelu z dopiskiem „Pro”. 

Ponadto, Xiaomi 14 oferować ma akumulator o pojemności 4860 mAh, a Xiaomi 14 Pro 5000 mAh. Oba smartfony mają zyskać jeszcze szybsze ładowanie przewodowe o mocy 120 W. 

Xiaomi 13 i Xiaomi 13 Pro
Xiaomi 13 i Xiaomi 13 Pro

Najpotężniejszym z serii ma być z kolei Xiaomi 14 Ultra, który prawdopodobnie zostanie wyposażony w teleobiektyw Leica o zmiennej ogniskowej, dzięki której można będzie wybierać pomiędzy 3- i 10-krotnym zbliżeniem optycznym. Warto na koniec jeszcze dodać, że sercem każdego z modeli zostanie procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3. 

Źródło: Notebookcheck

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!