Używasz SeriesGuide? Uważaj na zmiany cen wersji premium!

seriesguide

SeriesGuide to jedna z najlepszych aplikacji śledzących nasze oglądanie seriali i filmów. Długo korzystałem z wersji darmowej, bo premium było po prostu drogie. Aż do 2019, bo wtedy nastąpiły zmiany cen, co sprawiło, że bardzo chętnie wykupiłem subskrypcję. Niestety, twórcy widocznie wycofują się z tych zmian i wnieśli nowe opłaty, s te są naprawdę wysokie…

Z SeriesGuide korzystam nieprzerwanie gdzieś od około 2013/2014 roku. Instalowałem ją na dziesiątkach różnych smartfonów, a sam serwis Trakt.tv (z którym to SeriesGuide się synchronizuje) również wielokrotnie odwiedziłem. W skrócie, jest to aplikacja, która pomaga nam w śledzeniu publikacji nowych odcinków seriali, a także podglądania statystyk mówiących ile czasu poświęciliśmy na oglądanie. Dzięki temu programowi po prostu będziemy wiedzieć na którym odcinku porzuciliśmy serial.

SeriesGuide zmienia zdanie i zwiększa ceny wersji premium

Dwa lata temu twórcy postanowili zmienić model wykupu wersji premium i udostępnili ją na zasadach subskrypcji. W zamian za coroczną opłatę, dostawaliśmy dostęp do wszystkich funkcji aplikacji. Cena abonamentu wynosiła 5, 15 lub 30 złotych (wszystkie kwoty dawały to samo – nadwyżka była formą podziękowania). Nadal też istniała opcja wykupienia opcji X PASS (jednorazowa opłata za premium), której cena lekko wzrosła z 24 do 30 złotych. Niestety, te miłe czasy właśnie się skończyły.

Subskrybenci SeriesGuide Premium zostali powiadomieni o zmianach cen. Podwyżki ciężko nazwać symbolicznymi. Dlaczego? Otóż są naprawdę sporo większe i prezentują się następująco:

  • 19,99 zł
  • 39,99 zł
  • 99,99 zł

Oczywiście mowa tu o opłacie raz na rok.

seriesguide
Nowe ceny premium

Wszystkie poziomy (w tym pierwszy) wzrosły kilkukrotnie. Nadal – w kontekście opłaty corocznej – nie jest to dużo, jednak subskrybenci mogą czuć się oszukani. A co z X PASS? Ten już nie kosztuje 3 dyszki, a aż 99,99 zł. Niestety, muszę to powiedzieć – funkcje premium tej aplikacji nie są warte aż stówy. Co daje nam wersja premium w SeriesGuide?

Dodatkowe motywy aplikacji i widgetu, większe możliwości konfiguracji samego widgetu oraz powiadomienia. Tak, w wersji darmowej aplikacja nie wysyła nam powiadomień push mówiących nam o publikacji nowego odcinka naszego ulubionego serialu. No i należy wspomnieć o SeriesGuide Cloud, czyli zapisywaniu naszego postępu w chmurze. Co prawda, w wersji darmowej można korzystać z synchronizacji z serwisem Trakt.tv, jednak ona działa bardzo kapryśnie. Rozwiązanie przygotowane przez twórców aplikacji jest znacznie stabilniejsze.

seriesguide
Nowa cena za X PASS

Nie wiem jak Wy, ale ja chyba zrezygnuję z subskrypcji wersji premium. Wiem, że 20 złotych to nie jest dużo, jednak w pewien sposób czuję się oszukany, wszak jest to ogromna przebitka w porównaniu do 5 złotych. Możliwe nawet, że poszukam alternatywy, bowiem podobnych rozwiązań Open Source jest pełno.

Źródło: Własne

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!