Banki spółdzielcze SGB w chmurze obliczeniowej

Banki spółdzielcze SGB w chmurze obliczeniowej

SGB Bank pochwalił się wdrożeniem wykorzystującym chmurę obliczeniową. Jest to projekt realizowany wspólnie z dużymi informatycznymi firmami takimi jak Google, Accenture oraz z Operatorem Chmury Krajowej.

Grupa SGB wdraża chmurę obliczeniową

Pierwszy etap projektu obejmuje zaprojektowanie i budowę architektury hurtowni danych w oparciu o komponenty Google Cloud Platform. Uruchomienie produkcyjne objęło integrację kluczowych systemów transakcyjnych SGB Banku. Hurtownia danych jest już wykorzystywana przez SGB Bank, który intensywnie pracuje nad budową w chmurze warstw raportowych i sprawozdawczych na potrzeby całego zrzeszenia oraz nad udostępnieniem rozwiązania pierwszym bankom spółdzielczym.

Bank podaje, że wdrożenie nowoczesnej hurtowni danych w środowisku chmurowym umożliwi centralizację danych z różnych systemów banku. Takie rozwiązanie mam poprawić efektywność, bezpieczeństwo oraz integralność architektury IT oraz usprawnić raportowanie i analizowanie danych, a także konsolidację informacji o kliencie. Posiadanie jednego źródła danych pozwoli również uzyskać spójny i kompletny proces sprawozdawczy – zarówno wewnętrzny, jak i regulacyjny.

To istotny moment w naszej działalności i jeden z ważniejszych etapów wdrażanej obecnie strategii „Otwieramy przyszłość”

powiedział Błażej Mika, wiceprezes Zarządu SGB Banku odpowiedzialny za obszar IT

W projekt zaangażowani byli partnerzy SGB Banku: firma Accenture, która zaprojektowała i wdrożyła hurtownię danych, Google – dostawca Google Cloud Platform oraz Operator Chmury Krajowej, który pomógł przygotować infrastrukturę danych w zgodzie z wymaganiami regulatora rynku.

Źródło: sgb.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!