Ostatnie tygodnie przynoszą nam wiele premier niezwykle ciekawych smartfonów. Teraz zaprezentowany został Sharp Aquos R3 czyli tegoroczny flagowiec japońskiego producenta. Model ten bez wątpienia wyróżnia się swoim wyglądem na tle konkurencji!

Nie jeden, a aż dwa notche

Osoby nie lubiące wcięć w wyświetlaczu nie będą zbyt zadowoleni. Firma Sharp chciała stworzyć coś co będzie się wyróżniać wyglądem i bez wątpienia jej się to udało. Model oznaczony jako Aquos R3 otrzymał bowiem aż dwa notche. Niewielkie wcięcie w górnej części ekranu skrywa 16,3-megapikselowy aparat do zdjęć typu selfie o świetle f/2.0 i kącie widzenia 80 stopni. Pod wyświetlaczem znajdziemy natomiast czytnik linii papilarnych. Muszę przyznać, że, przynajmniej moim zdaniem, dużo lepiej wyglądałaby mniejsza ramka pod ekranem i skaner odcisków palca umiejscowiony na pleckach.

sharp aquos r3 2Zobacz też: Sharp pracuje nad składanym telefonem

Właśnie zaprezentowane urządzenie japońskiego producenta zostało wyposażone w ekran piątej generacji IGZO Pro o przekątnej 6,2 cala i rozdzielczości QHD+ (3120 x 1440 piksele). Co ciekawe wyświetlacz ten oferuje odświeżanie na poziomie aż 120 Hz. Za wydajność odpowiada Qualcomm Snapdragon 855. Jednostka ta wspierana jest przez 6 GB RAM-u. Na pliki użytkownika zostało natomiast przeznaczone 128 GB pamięci wewnętrznej. Z tyłu Sharpa Aquos R3 znajdziemy dwa aparaty. Głównym jest 12,2-megapikselowa matryca o świetle f/1.7 z optyczną stabilizacją obrazu, a dodatkowym obiektyw superszerokokątny 20 Mpix o świetle f/2.0 oraz kącie 128 stopni. Nie zabrakło także głośników stereo i wsparcia dla technologii Dolby Audio. Całość działa dzięki baterii o pojemności 3200 mAh, która wspiera szybkie ładowanie bezprzewodowe Qi o mocy 11 W.

Co z ceną i dostępnością? To niestety na tę chwilę pozostaje tajemnicą. Szczerze mówiąc nie spodziewałbym się, że Sharp Aquos R3 trafi do europejskiej dystrybucji, a w tym i do naszego kraju. Model ten będzie raczej przeznaczony jedynie na rynek japoński i chiński. Czy zdobędzie tam popularność? Tak naprawdę wiele zależy od ceny. Jeśli Sharp uczciwie wyceni swoje urządzenie to możliwe, że znajdą się osoby zainteresowane kupnem.

Co myślicie o tak wyglądającym flagowcu firmy Sharp? Czy Aquos R3 ma szansę podbić serca użytkowników? Czekamy na komentarze!