Sharp na IFA 2019 w Berlinie ma pokazać największy telewizor 8K oraz model z 5G

sharp-logo_story

Targi IFA 2019 odbędą się w dniach od 6 do 11 września tego roku. W Berlinie najwięksi producenci elektroniki przedstawią światu swoje nowości, które mają oczarować nas wszystkich. Swoją konferencję przygotowuje także Sharp mający zaprezentować nam największy telewizor o rozdzielczości 8K.

Gigantyczny telewizor Sharpa

Według najświeższych informacji na targach IFA 2019 w Berlinie zobaczymy telewizor Sharpa o przekątnej aż 120 cali. I nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie rozdzielczość wynosząca aż 8K. To nadal jeszcze nie wszystko. Na rynek ma trafić także wersja wyposażona w moduł 5G. Korzystanie z dobrodziejstw sieci 5G ma umożliwić użytkownikowi pobieranie filmów czy materiałów w niezwykle szybkim czasie, a co więcej także pozwolić na strumieniowanie materiałów w maksymalnej rozdzielczości. Pełna specyfikacja urządzenia ciągle nie jest znana. Wiemy, że nadchodzący telewizor Sharpa będzie posiadać matrycę typu OLED oraz wspierać technologię HDR 10.

Sharp na IFA 2019 w Berlinie ma pokazać największy telewizor 8K oraz model z 5G

I tak naprawdę wszystko wskazuje na to, że dopiero w Berlinie poznamy pełną specyfikację oraz wszystkie cechy telewizora japońskiego producenta. Dla kogo taki sprzęt może być przeznaczony? Bez wątpienia nie dla zwykłego śmiertelnika. Niemniej jednak klienci biznesowi, kina, muzea czy nawet miejsca, w których wystawiane są konsole mogą być zainteresowani zakupem tego urządzenia.

Zobacz także: Sharp Aquos V to smartfon, który będzie wykorzystywać dwuletni procesor Snapdragon 835

Z tego też powodu istnieje duża szansa na to, że telewizor Sharpa nie otrzyma jakiegokolwiek modemu odpowiedzialnego za odbieranie standardowej telewizji. Przyznam szczerze, że sam z telewizora nie korzystam, ale z niecierpliwością wyczekuje możliwości zobaczenia na własne oczy nowości japońskiego producenta. Sharp może całkowicie zmienić postrzeganie jakości obrazu, a 120 cali w połączeniu z rozdzielczością 8K wydaje się być rewelacyjnym pomysłem. Pozostaje nam czekać na oficjalną premierę!

Co myślicie o nadchodzącym telewizorze Sharpa? Widzicie jakieś zastosowanie dla 120-calowego ekranu z rozdzielczością 8K oraz wsparciem dla łączności 5G? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!