Sharp prezentuje w Japonii dwa nowe telewizory Aquos 8K

sharp-logo_story

W Japonii odbyła się konferencja online firmy Sharp, podczas której japoński producent pokazał światu dwa nowe telewizory. Modele Aquos 8T-C70CX1 oraz Aquos 8T-C60CX1 cechują się kolejno 70-calową oraz 60-calową matrycą. Czym jeszcze urządzenia te wyrżniają się na tle konkurencji? Przyjrzyjmy się im bliżej!

Nowe telewizory Sharp Aquos

Co ciekawe podczas konferencji online Sharp poinformował fanów, że ma zamiar wyprodukować jedynie 2500 sztuk każdego z nowych modeli miesięcznie. Sprzedaż ma rozpocząć się już 25 kwietnia, ale nic nie wiemy na temat ceny. Oczywiście jeśli nowe telewizory japońskiego producenta będą cieszyć się gigantyczną popularnością to istnieje cień szansy, że firma zdecyduje się na zwiększenie produkcji. Zarówno Sharp Aquos 8T-C70CX1 oraz Aquos 8T-C60CX1 zostały wyposażone w matryce Pure Color o rozdzielczości 8K. Według zapewnień producenta ekran ten oferuje o 16% większą gamę kolorów niż modele z rozdzielczością 4K.

Sharp prezentuje w Japonii dwa nowe telewizory Aquos 8K

Nie zabrakło także procesora Sharp Medialist Z1 odpowiedzialnego za przetwarzanie obrazu oraz wsparcia dla technologii Rich Color Technologo Pro zapewniającej realistyczne kolory. Każdy z nowych telewizorów japońskiego producenta otrzymał dwa porty HDMI 2.1. W rozdzielczości 8K możemy korzystać z odświeżania na poziomie 60 Hz, a w 4K na poziomie 120 Hz. Sharp chwali się także zupełnie nowym trybem sportowym, który automatycznie będzie skalować obraz 4K do 8K. To w połączeniu z HDR 10 oraz Dolby Vision ma zapewnić niesamowite wrażenia z oglądania ulubionych treści.

Sharp prezentuje w Japonii dwa nowe telewizory Aquos 8K

Zobacz także: Jabra Evolve2 85 – takie słuchawki chciałbym mieć do pracy zdalnej

Zarówno Sharp Aquos 8T-C70CX1 jak i Aquos 8T-C60CX1 otrzymały głośniki o łącznej mocy 70 W. Całość pracuje pod kontrolą Androida TV 9.0. Oczywiście są to sprzęty przeznaczone na rynek japoński i tak naprawdę nie wiemy czy modele te kiedykolwiek pojawią się także na Starym Kontynencie. I tak naprawdę dopóki nie poznamy ceny tych urządzeń nie będziemy w stanie stwierdzić czy ich zakup, przynajmniej patrząc na specyfikację podaną przez producenta, jest w jakikolwiek sposób opłacalny.

Co myślicie o nowych telewizorach Sharp z linii Aquos? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!