Strona główna Aktualności Sharp startuje ze sprzedażą smartfonów w Polsce. Trzy pierwsze telefony trafiają do...

Sharp startuje ze sprzedażą smartfonów w Polsce. Trzy pierwsze telefony trafiają do sklepów

-

Od dziś smartfony Sharp są oficjalnie dostępne w naszym kraju. Japoński producent rozpoczyna podbój naszego kraju od trzech modeli z różnych półek cenowych, które zadebiutowały podczas tegorocznych targów IFA w Berlinie. 

Sharp AQUOS D10

W smartfonie tym wyświetlacz o przekątnej 5,99 cala i rozdzielczości FullHD+ (2160 x 1080 pikseli) zajmuje 91% powierzchni panelu przedniego. Wykorzystanie technologi AQUOS, stosowanej w wysokiej klasy telewizorach, ma zapewnić najwyższą jakość obrazu i niezwykle żywe kolory. Za wydajność odpowiedzialny jest Qualcomm Snapdragon 630. Jednostka ta wspierana jest przez 4 GB RAM, a na pliki użytkownika zostało przeznaczone 64 GB pamięci wewnętrznej.

Sharp AQUOS D10 wyposażony został w dwa aparaty tylne – 12 Mpix o świetle f/1.8 i 13 Mpix o świetle f/2.55. Zdjęcia typu selfie wykonywane są przy pomocy 16 Mpix oczka przedniego umiejscowionego w charakterystycznym wcięciu w górnej części ekranu. Całość wspierana jest przez autorskie oprogramowanie bazujące na sztucznej inteligencji. Bateria ma pojemność zaledwie 2900 mAh, ale według firmy Sharp odpowiednia optymalizacja sprawi, że takie ogniwo spełni wymagania użytkowników.

Sharp AQUOS C10

Drugie z urządzeń japońskiego producenta trafiające na polski rynek ma być połączeniem optymalnie dobranych podzespołów i efektywnego wzornictwa. Technologia FreeFrom umożliwiła stworzenie niemal całkowicie bezramkowego smartfona, którego ekran LCD o przekątnej 5,5 cala i rozdzielczości HD+ zajmuje 87,5% powierzni panelu przedniego.

Sprzęt ten został wyposażony w identyczny procesor i taką samą ilość pamięci wewnętrznej i RAM-u co AQUOS D10. Różnicą, oprócz przekątnej ekran i jego rozdzielczości, są aparaty oraz bateria. Na pleckach znajdziemy dwa aparaty. Główny ma 12 Mpix i światło f/1.75, a dodatkowy 8 Mpix i światło f/2.0. W malutkim notchu skrywa się 8-megapikselowy aparat ptrzedni o świetle f/2.0. Optymizmem nie napawa nas bateria. Ogniwo ma pojemność zaledwie 2700 mAh. Na jaki czas pracy wystarczy? Producent deklaruje, że realnym czasem jest 19 godzin rozmów. Czy tak będzie w rzeczywistości? Tego dowiemy się po pierwszych testach.

Sharp AQUOS B10

Ostatni z modeli debiutujących na polskim rynku ma wyróżniać się przede wszystkim baterią. Ogniwo o pojemności 4000 mAh w połączeniu z ekranem o przekątnej 5,7 cala i rozdzielczości HD+ (1440 x 720 pikseli) powinno zagwarantować użytkownikom naprawdę długie czasy pracy na jednym ładowaniu. Sharp AQUOS B10 posiada spore ramki zarówno nad jak i pod ekranem, ale nie otrzymał on notcha.

Urządzenie to napędza MediaTek MT6750T. Jednostka ta wspierana jest przez 3 GB RAM, a na pliki użytkownika zostało przeznaczone 32 GB pamięci wewnętrznej. Na pleckach umiejscowiono dwa aparaty – 13 Mpix o świetle f/2.0 oraz 8 Mpix. Przednie oczko to 13-megapikselowa matryca o świetle f/2.2.

Ceny i dostępność

Wszystkie modele firmy Sharp debiutujące na polskim rynku można nabyć w sklepie online Media Expert. Już niedługo telefony japońskiego producenta mają zadebiutować także w innych sklepach, a w tym i w stacjonarnych. Ceny prezentują się następująco:

  • Sharp AQUOS D10 – od 1849,99 zł
  • Sharp AQUOS 10 – od 1369,99 zł
  • Sharp B10 – od 869,99 zł

Co myślicie o smartfonach japońskiego producenta debiutujących na polskim rynku? Czekamy na komentarze!
Kolejny artykuł znajdziesz poniżej