Płatności mobilne Shell SmartPay dostępne dla klientów indywidualnych

shell smartpay

Na stacjach paliw Orlen już od jakiegoś czasu można tankować i płacić od razu przy dystrybutorze dzięki aplikacji Orlen Pay. Przyznaję, że jest to wygodne rozwiązanie z paru względów. Po pierwsze nie trzeba czekać na obsługę przy kasie, a po drugie nie trzeba za każdym razem podawać wszystkich danych, ponieważ w Orlen Pay możemy zbierać punkty VITAY, dodać Kartę Dużej Rodziny, czy wreszcie dane do faktury.

Shell SmartPay dostępne dla wszystkich

Również Shell pokusił się o wdrożenie opcji “Zatankuj i jedź”. Początkowo była ona dostępna jedynie dla klientów biznesowych, ale teraz nie trzeba już być kierowcą lub managerem floty, aby z niej skorzystać.

Dzięki usłudze Shell SmartPay można uregulować płatność za transakcję zakupu paliwa, poprzez aplikację Shell ClubSmart, bezpośrednio przy dystrybutorze bez konieczności udawania się do sklepu.

W aplikacji Shell ClubSmart możemy prosto skonfigurować tę usługę, w tym celu należy dodać kartę płatniczą i ją zatwierdzić. Mamy także możliwość podania danych do faktury, ponieważ po każdym tankowaniu użytkownik otrzyma na swój adres email fakturę konsumencką lub fakturę VAT. Historia transakcji Shell SmartPay jest przechowywana w aplikacji Shell ClubSmart przez 3 miesiące.

Źródło: shell.pl, własne

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!