Signal: Stories już w testach Beta

Signal

Zgodnie z zapowiedziami, Signal faktycznie pracował nad własną implementacją funkcji Stories. Jak się okazuje, dodatek znalazł się już w wersji Beta.

Stories w Signalu już w Becie

Już jakiś czas temu pojawiły się informacje, że Signal również zaoferuje Stories – podobnie jak mamy w Snapchacie, Messengerze, Instagramie czy Facebooku. Tym razem jednak dotyczy to komunikatora nastawionego na prywatność i tego typu dodatki zazwyczaj omijają takie projekty. A tu proszę, Signal pokazuje, że można.

Stories w Signalu wyglądają dokładnie tak, jak można się spodziewać. Jeśli ktoś dodał właśnie coś do swojego Stories, to wokół jego zdjęcia profilowego pojawia się okrąg. Po wciśnięciu widzimy podgląd podobny do Instagrama, aczkolwiek “pasek postępu” znajduje się na dole, a nie na górze.

Dodawanie Story wygląda podobnie do Instagrama. Możemy uruchomić aparat wewnątrz aplikacji, a na fotografie dokleić jakieś naklejki lub inne wstawki. Stories można wysyłać także w wiadomościach prywatnych. Oczywiście dodane multimedia zostaną usunięte po upływie 24 godzin. Signal zapewnia, że Stories są szyfrowane End–to-End.

Funkcja jest już dostępna w Signalu Beta, a za pewne lada moment pojawi się także w wersji stabilnej. Obstawiam, że niedługo coś podobnego może pojawić się także w Telegramie.

Źródło: XDA, Signal

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!