Składany Google Pixel? Jest to bardzo możliwe!

google logo

Pierwsze składane smartfony, które trafią do regularnej sprzedaży mają pojawić się w przeciągu najbliższych kilku miesięcy. Wczoraj pisaliśmy o prototypie elastycznego ekranu od BOE, a teraz w sieci pojawiły się plotki dotyczące urządzenia tego typu opracowanego przez Google.

Nowy Google Pixel z składanym wyświetlaczem?

Liczba producentów pracujących nad składanymi smartfonami powiększa się w każdą chwilą. Widzieliśmy już pierwsze prototypy, zdjęcia czy rendery urządzeń Samsunga, Huawei, LG czy Xiaomi. Jesienią zeszłego roku Google zapowiedziało pełne wsparcia dla elastycznych wyświetlaczy w najnowszych wersjach Androida. Teraz w sieci pojawiły się pierwsze plotki dotyczące telefonu amerykańskiego giganta mającego bezpośrednio konkurować z nadchodzącymi nowościami konkurencji. Zostały one opublikowane przez rosyjskiego blogera Eldara Murtazin, który był pierwszą osobą publikującą wygląd Pixela 3 i Pixela 3 XL.

Składany Google Pixel? Jest to bardzo możliwe!

Składany smartfon Google ma zadebiutować na rynku jako kolejna generacja Pixela. Oczywiście plotki te nie zostały w jakikolwiek sposób potwierdzone. Równie dobrze tego typu urządzenie może nigdy nie trafić na rynek, ale wizja składanego Pixela wydaje się wyjątkowo prawdopodobna. Google zapewnia wsparcie dla telefonów z składanym wyświetlaczem, a co za tym idzie to właśnie amerykański producent powinien wiedzieć jak tego typu smartfon ma wyglądać i co zrobić aby przyciągnął on wzrok potencjalnych klientów.

Zobacz też: Google planuje wprowadzić średniopółkowe Pixele!

Nie znamy żadnych szczegółów dotyczących specyfikacji urządzenia. Bez wątpienia będzie to topowy flagowiec mogący zadowolić nawet najbardziej wymagających użytkowników, ale na więcej szczegółów będziemy musieli poczekać. Kolejną zagadką jest data premiery składanego smartfona Google. Nie spodziewałbym się go jednak zbyt szybko. Możliwą datą, jeśli w ogóle premiera nastąpi, może mieć miejsce w drugiej połowie tego roku. W bliżej nieokreślonej przyszłości powinniśmy poznać także cenę urządzenia, ale już teraz możemy być pewni, że tanio nie będzie.

Chcielibyście zobaczyć składany smartfon firmy Google? Czego po nim oczekujecie? Zapraszamy do komentowania!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!