Sklep Google dostał nową funkcję. Będziecie z tego korzystać?

logo sklep play

Kupując smartfona z Androidem i przegrywając dane szukamy wygody i szybkiego działania. Niestety sklep Play ma jedną podstawową wadę w postaci braku możliwości pobierania jednocześnie 2 aplikacje. Okazuje się, że już niedługo ten problem zostanie rozwiązany.

Google wreszcie dostrzegł potrzeby swoich użytkowników

Pobieranie kilku aplikacji w jednym czasie na telefonie to świetna opcja. Dotychczas takie działanie nie było dostępne w sklepie Google, ale dostawca najpopularniejszej internetowej przeglądarki właśnie wprowadza zmiany co zresztą zauważył portal 9to5Google. Opcja działa tylko w przypadku 2 aplikacji, ponieważ uruchomienie jeszcze 1 dodatkowej powoduje, że wpada ona w tryb “oczekuje”. Widzimy to na screenach udostępnionych przez zagraniczny portal.

Sklep Google dostał nową funkcję. Będziecie z tego korzystać?

Rozwiązanie wydaje się  być nieco zacofane względem konkurencyjnego systemu iOS, gdzie nie ma zbyt dużych ograniczeń w tej kwestii. Pozostaje mieć nadzieję, że Google rozwinie swój sklep i ulepszy również opcje jednoczesnej aktualizacji aplikacji, które są częstszym działaniem niż sama instalacja kilku aplikacji naraz. Zmianę od Google, mimo iż jest ona drobna dostrzeżono na różnych telefonach z Androidem 14 i wersją 40.6.31 Sklepu Play. Z drugiej strony zastanawiam się, dlaczego Google zapominam o takich drobnych działaniach. Jest to ogromne ułatwienie, kiedy trzeba zainstalować kilka aplikacji naraz lub – co gorsza – zaktualizować listę np. 60 kilku aplikacji po przegraniu danych na nowe urządzenie.

Sklep Google dostał nową funkcję. Będziecie z tego korzystać?

Mam nadzieję, że ta drobna zmiana pobudzi programistów Google do szerszych działań w tym obszarze. Wypatrujcie nowej wersji sklepu, która pewnie zostanie wprowadzona ze stosowną aktualizacją od Google. Niestety nie mamy informacji, kiedy pojawi się taki update na wszystkie urządzenia. Możemy spodziewać się, że nastąpi to już wkrótce.

Źródło: 9to5google        

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!