Sklep Play się zmienia. Google rezygnuje z dawnego menu

logo sklep play

Sklep Play przez ostatnich kilkanaście miesięcy przeszedł spora metamorfozę. Teraz Google postanowiło zrezygnować z klasycznego menu pod przyciskiem “hamburgerowym” i ukryć więcej informacji pod naszym zdjęciem profilowym.

Google zmienia Sklep Play

Nowy wygląd sklepu Google Play zaczął trafiać do pierwszych użytkowników już kilka miesięcy w trakcie testów prowadzonych przez amerykańskiego giganta. Teraz jednak Google zdecydowało się wprowadzić zmienioną stylistykę na szeroką skalę i zastąpić dotychczasowy Sklep Play nową wersją.

Menu zostało przeniesione do ikony użytkownika w prawym górnym rogu, zamiast dotychczasowej ikony po lewej stronie wyszukiwarki. Powodem takiego stanu rzeczy jest plan Google, by pozbyć się szuflad nawigacyjnych (wysuwanych z lewej strony), ze względu na popularyzację obsługi pełnoekranowymi gestami zamiast przycisków menu. Zamiast wysuwanych menu teraz są one w formie wyskakujących okien.

nowy wygląd sklep play
Nowy wygląd Sklepu Play

Sama struktura menu także uległa zmianie. Lista życzeń trafiła do Biblioteki, a Subskrypcje oraz Metody płatności połączono w jedną pozycję. Ponadto niektórzy użytkownicy widzą na swoich kontakt także informacje o Punktach Play oraz Play Pass. Dodatkowo na pasku wyszukiwania, po lewej zdjęcia profilowego pojawiają się informacje o nowych powiadomieniach w aplikacji, które zniknęły z menu.

Podobne zmiany dotknęły już aplikacji Zdjęcia Google oraz Mapy Google, a Sklep Play jest najnowszą. Zapewne kolejne także niedługo doczekają się zmian, choć muszę przyznać, że jestem naprawdę ciekaw, jak zamierzają to rozwiązać w aplikacji Gmail, gdzie menu jest naprawdę długie.

Muszę też szczerze przyznać, że choć zmiana jest naprawdę kosmetyczna, to przez cały dzień nie mogę się do niej przyzwyczaić i ciągle szukam tego przycisku po lewej stronie. Ah te nawyki…

Co myślicie o odświeżeniu wyglądu Sklepu Play?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!