skROOT: BlackBerry uśmierca swój komunikator, smartwatch Amazfit Verge obsługuje asystenta Alexę, DxO Mark zmienia wynik LG V40 ThinQ, a jego producent patentuje potrójny aparat do selfie!

BlackBerry Key2 LE

Zapraszam Was do kolejnego skROOTu! Dzisiaj porozmawiamy o BlackBerry, które to planuje już za niedługo wyłączyć jedną ze swoich usług oraz dowiecie się, co oprócz obsługi Alexy wprowadza nowa aktualizacja do smartwatcha Amazfit Verge. Oprócz tego, wyjaśnię, z czego wynika zmiana w wyniku LG V40 ThinQ w rankingu DxO Mark, a także powiem Wam o nowym patencie tego producenta!

BlackBerry Messeneger już pod koniec maja zostanie dezaktywowany!

BlackBerry, marka należąca aktualnie do TCL, zamierza już niedługo wyłączyć jedną ze swoich usług. Mowa tu o ich komunikatorze, BlackBerry Messenger. Użytkownicy konsumenckiej wersji tej usługi nie będą mogli korzystać z niej już od 31 maja tego roku. Jeśli korzystacie z BBM, radzę Wam już teraz wykonać kopię zapasową ważnych danych, bowiem po dezaktywacji już nie będzie takiej możliwości. Po prostu wszystkie dane przepadną.

blackberry messenger

Jak to jednak będzie wyglądać w przypadku gdy używamy wersji biznesowej? Jeśli już mamy wykupiony ten pakiet, będzie ona aktywna jeszcze rok. Następnie trzeba będzie zapłacić 2.49 dolara (około 9.50 zł) za każde 6 miesięcy. Jestem ciekaw, jak długo jednak będzie istnieć też ta wersja tego komunikatora…

Amazfit Verge otrzymuje aktualizację, a wraz z nią obsługę Alexy

Amazfit Verge to smartwatch dla aktywnych fizycznie. Do tej pory obsługiwał jedynie asystenta głosowego Xiaomi, Xiao AI, ale w wersji chińskiej… Producent wypuścił aktualizację, wraz z którą nadeszła obsługa Alexy. Niestety, aktualizacja ta dostępna jest tylko dla amerykańskiej wersji tego urządzenia. Kto wie jednak, czy za jakiś czas nie będzie dostępna globalnie?

amazfit verge

Jak widać na wyżej załączonym obrazku, oprócz obsługi Alexy doszło klika nowości. Od teraz Amerykanie mogą wykonywać oraz odbierać połączenia po sparowaniu ze smartfonem od Apple. Dodano także opcję “Znajdź zegarek” na iOS, a także zaimplementowano parę nowych interfejsów zegarka. Dodam, iż już niedługo ukaże się jego recenzja na naszym portalu, tak więc bądźcie czujni.

LG V40 ThinQ, jak to w końcu jest z tym jego wynikiem w DxO Mark?

Parę dni temu, a dokładniej 17 kwietnia pojawiły się wyniki testów możliwości fotograficznych LG V40 ThinQ. Uzyskał on wówczas 96 punktów w testach fotograficznych, a za całokształt otrzymał ich 93. Jednakże, 2 dni później, 19 kwietnia, wyniki te zostały zmienione.

lg v40 thinq (4)

Skąd to wynika? Okazało się, że podczas testów doszło do niedopatrzenia i w teście ekspozycji zapomniano wyłączyć lampę błyskową. Komentujący test ludzie szybko wytknęli błąd i to naprawiono. W efekcie LG V40 ThinQ skończył testy fotograficzne z wynikiem 98 punktów, a końcowa ocena została podniesiona do 94 punktów.

A skoro już mowa o LG i ich aparatach…

Ostatnio sieć obiegła informacja, iż ten koreański producent zgłosił bardzo ciekawy patent. Chodzi tu o potrójny aparat do selfie, umieszczony w notchu. Brzmi dość zabawnie, ale naprawdę zgłoszono to. Obrazek zamieszczony we wniosku pokazuje, jak miałoby to wyglądać.

lg patent

Za co dokładnie miałyby odpowiadać kolejne oczka? Pierwsze to klasyczny obiektyw, drugie zapewne będzie miało szeroki kąt, a trzecie to być może matryca ToF, do mapowania obiektów w 3D. Obrazek ten jednak zaciekawił mnie przez brak głośnika do rozmów oraz złącza słuchawkowego. O ile to pierwsze nie jest jakoś bardzo zaskakujące, bowiem już w G8 ThinQ zastosowali swoją technologię Crystal Sound OLED, gdzie użyto najprawdopodobniej głośnika piezolektrycznego, o tyle drugie już mnie mocno zdziwiło. Skąd wynika moje zdziwienie? Smartfony LG słyną ze świetnej jakości audio na słuchawkach, ale i nie tylko, dzięki przetwornikowi Quad-DAC. Osobiście się przekonałem, że w tej kwestii, ten koreański producent chyba nie ma sobie równych. Tymczasem, jego nowe urządzenie, którego zarysy widzimy na tym obrazku wyżej wskazuje, iż zostanie pozbawiony złącza Jack 3.5 mm. Myślę, że sprawi to zawód wśród fanów tej marki, jeśli tak będzie rzeczywiście. Pamiętajmy, to tylko obrazek poglądowy, nie musi on odzwierciedlać w 100% jak ten telefon będzie wyglądał w wersji finalnej.

Co Was dzisiaj zainteresowało najbardziej? Korzystaliście z BBM? Może czekacie, by i wasz Verge dostał takie funkcje, jak ten z Ameryki? Co sądzicie o nowym wniosku patentowym LG oraz zmianie w punktacji ich smartfonu w DxO Mark?

Źródła: Gizchina, Gizmochina, informacja prasowa, Phoneradar

Na zdjęciu tytułowym BlackBerry Key 2 LE

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!