skROOT: nowe informacje na temat smartfonu Honor 9X, a Meizu nie spieszy się z implementacją obsługi sieci 5G w smartfonach

skROOT: nowe informacje na temat smartfonu Honor 9X, a Meizu nie spieszy się z implementacją obsługi sieci 5G w smartfonach

Dzisiaj na szybko przedstawię Wam dwie informacje ze świata smartfonów. Pojawiły się w sieci nowe informacje na temat smartfonów Honor 9X oraz 9X Pro. Meizu poinformowało nas także o tym, że na razie nie mają w planach prezentować niczego z obsługą sieci 5G.

Pojawiły się oficjalne rendery nowych średniaków Honor!

Honor 8X cieszy się niemałą popularnością. Nic dziwnego, przystępna cena, niezła wydajność, modny design. To właśnie te czynniki zdecydowanie wpłynęły na to. Sam miałem okazję przetestować go i przyznam Wam, że kiedyś przez chwilę myślałem nad jego zakupem, lecz postawiłem na smartfon ze stajni Xiaomi.

Warto przeczytać: ROOTgear: Xiaomi Mi MIX 2S Kowalskiego

Nie jest żadną tajemnicą to, że jego następca, Honor 9X, a także Honor 9X Pro już za niedługo ujrzą światło dzienne. Nie jest też tajemnica już ich wygląd, bowiem ukazały się oficjalne rendery.

Według mnie prezentują się one naprawdę świetnie. Brak notcha i małe ramki zdecydowanie przyciągną do siebie większe grono odbiorców. Zwróciliście pewnie uwagę też na to, że nie widzimy tu nigdzie aparatu do selfie. Zatem na 99% będzie ona wysuwana, tak jak w Huawei P Smart Z czy też Mi 9T Pro. Wątpię w to, by Honor zdecydował się na aparat pod wyświetlaczem, nad czym już niektórzy producenci pracują.

Honor 9X odnaleziony w bazie Geekbench

Oprócz wyglądu, wiemy już też, jaki wynik osiąga ten średniopółkowiec w popularnym benchmarku, Geekbench. W teście jednego rdzenia wykręcił on 2791 punktów, zaś podczas testowania wielu rdzeni otrzymał on 7586 punktów.

honor 9x geekbench

Te wyniki stawiają go w rankingu znacznie wyżej w porównaniu do Xiaomi Mi 9 SE, ten osiągnął w naszej recenzji kolejno 1921 i 5607 punktów. I tak, tak, wiem, to tylko benchmark, lecz różnica tutaj jest znacząca i myślę, że to rzeczywiście może przełożyć się na bardzo dobrą wydajność. Dla przypomnienia, jego sercem ma być Kirin 810, co oznacza, że czysto teoretycznie jest on wydajniejszy od Snapdragona 712.

Meizu zamierza jeszcze trochę poczekać w kwestii 5G

Na rynku mamy już dostępne parę smartfonów, które obsługują sieć 5G. Są to przykładowo Xiaomi Mi MIX 3 5G czy też Samsung Galaxy S10 5G. Meizu jednak nie zamierzana razie dokładać do tego swojej cegiełki. Jack Wong, CEO Meizu, wypowiedział się na ten temat, gdzie poinformował nas, że dopiero w przyszłym roku możemy spodziewać się ich pierwszego smartfonu, który będzie obsługiwał nową technologię.

Meizu 16X
Meizu 16X

Wolą jeszcze z tym poczekać, co oznacza, że nie skorzystają raczej z modemu Snapdragon X50, a jego następcy, X55. Z tego zaś można wywnioskować, że będzie on wyposażony w Snapdragona 865, a do jego premiery na pewno jeszcze trochę musimy poczekać.

Czekacie na premierę nowych średniaków Honor? Co sądzicie o podejściu Meizu do sieci 5G?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!