skROOT: W Xiaomi Mi 11 poprawią aparat szerokokątny, a Redmi Note 8T otrzymał aktualizację do MIUI 12

Mi 10 Ultra

Co u Xiaomi słychać w ostatnim czasie. Oprócz tego, że firma notuje kolejne sukcesy na naszym rynku, mamy też dla Was informacje dotyczące ich telefonów. Flagowca i budżetowca.

Xiaomi Mi 11 (Mi 20?) – zmiany w aparatach

Xiaomi w tym roku pokazało, że z serii Mi 10 ma zamiar zrobić prawdziwe flagowce z prawdziwie “flagową” ceną. Faktycznie udało im się to i Mi 10, Mi 10 Pro oraz Mi 10 Ultra, którego recenzję mogliście ostatnio przeczytać na naszym portalu, były całkiem niezłe. Zawsze jest jednak coś, co można poprawić. Leakster Digital Chat Station, który zwykle odpowiada za przecieki na temat Xiaomi, Redmi i realme prosto z Chin, podzielił się kilkoma detalami na temat Xiaomi Mi 11. Jedną ze zmian, w stosunku do poprzednika ma być zdecydowanie lepszy aparat szerokokątny. W kolejnym flagowcu Xiaomi możemy się spodziewać matrycy oo rozdzielczości 48 Mpix (zamiast 13 Mpix) z pikselami o rozmiarze 8 mikronów. Dzięki temu różnica w obrazie i jasności pomiędzy główną matrycą a tą z obiektywem szerokokątnym może być niższa. Dodatkowo poprawie ma ulec stabilizacja.

skROOT: W Xiaomi Mi 11 poprawią aparat szerokokątny, a Redmi Note 8T otrzymał aktualizację do MIUI 12

Poza tym na temat Xiaomi Mi 11 lub Xiaomi Mi 20, gdyż jeszcze nie wiadomo na jaką nazwę zdecydują się Chińczycy, wiemy niewiele. Potwierdzona benchmarkiem została obecność Snapdragona 875, ale tego raczej mogliśmy się spodziewać. Przecieki wskazują także, że przyszły flagowiec Xiaomi otrzyma baterię o pojemności 4900 mAh z szybszym niż 30 W ładowaniem. Jestem ciekaw czy będzie to 120 W. Ekran na pewno otrzyma wysoką częstotliwość odświeżania, a do tego mówi się o wyższej rozdzielczości QHD.

Redmi Note 8T w końcu z najnowszym MIUI

Mamy też dobrą (lub złą) wiadomość dla użytkowników modelu Redmi Note 8T. Po tylu tygodniach czekania mogą oni już pobrać i zainstalować MIUI 12 w wersji Global (EEA). Ten budżetowiec był jednym z najpopularniejszych modeli Xiaomi, więc z pewnością mnóstwo osób ze zniecierpliwieniem czekało na aktualizację.

redmi note 8t

Można się jednak spotkać z negatywnymi opiniami po instalacji, więc jeśli jesteście już zdecydowani na zainstalowanie jej, to być może warto zrobić potem reset do ustawień fabrycznych. Tym bardziej, że update wiąże się z wejściem kolejnej wersji robocika – Androida 10.

Macie już MIUI 12 na swoich smartfonach Xiaomi? Co sądzicie o zapowiadającym się Mi 11? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!