skROOT: Mi Note 10 Pro trafia do Polski, Pixel 4 ląduje na 5. miejscu w rankingu audio DxOMark

skROOT: Mi Note 10 Pro trafia do Polski, Pixel 4 ląduje na 5. miejscu w rankingu audio DxOMark

Chyba dawno nie było żadnego skROOTu, ale spokojnie, nie zapomnieliśmy o tej serii. Dzisiaj mamy dla Was dwa szybkie newsy. Po pierwsze, do polskich sklepów trafia kolejny smartfon Xiaomi, a po drugie, najnowsze dziecko Google, Pixel 4, zostało sprawdzone przez zespół DxOMark pod kątem audio.

Mi Note 10 Pro zawitał w naszym kraju!

Jakiś czas temu do sprzedaży w Polsce trafił smartfon Xiaomi Mi Note 10. Myślę, że słyszeliście o nim na pewno, chociażby za sprawą głównego aparatu. Mam tu na myśli matrycę, która zdolna jest robić zdjęcia w rozdzielczości aż 108 Mpix.skROOT: Mi Note 10 Pro trafia do Polski, Pixel 4 ląduje na 5. miejscu w rankingu audio DxOMark

Jednakże, wraz z nim zadebiutowała w Chinach także nieco mocniejsza jego wersja, Mi Note 10 Pro. Teraz także i ten smartfon Xiaomi wprowadza oficjalnie do sprzedaży w naszym kraju. Jakie są różnice? Mi Note 10 Pro ma więcej RAM-u i pamięci wewnętrznej, kolejno 8 GB i 256 GB. Trzecią i ostatnią różnicą jest nieco lepszy aparat główny. Pozostaje zatem pytanie “O ile droższy jest od podstawowej wersji?”. Otóż, różnica w cenie to 200 zł, co daje nam kwotę 2699 zł. Moim zdaniem to przystępna cena, choć wiem, że z pewnością wiele osób się nie zgodzi ze mną.

Zobacz także: Recenzja Garmin Dash Cam 56 – obejrzyj wideo i weź udział w konkursie!

Pixel 4 radzi sobie nie najgorzej w kwestii audio!

Zespół DxOMark, który zapewne kojarzy Wam się z testami fotograficznymi smartfonów, zajął się oceną dźwięku w smartfonach. Do tej pory sprawdzili w tej kwestii 11 urządzeń, a liderem w tej dziedzinie okazuje się jak na razie Huawei Mate 20X.

Recenzja Huawei Mate 20X 5G, czyli naprawdę wielkiego smartfonu!

Google Pixel 4 wypadł w tym teście całkiem nieźle, otrzymał on 68 punktów, co zapewniło mu na ten moment 5. miejsce w rankingu. Za odtwarzanie dźwięku otrzymał on 70 punktów, zaś za jego nagrywanie – 63. Myślę zatem, że jeśli komuś zależy na tym, by jego smartfon dobrze sobie z tym tematem radził, to Pixel 4 jest warty uwagi.

Zamierzacie kupić Xiaomi Mi Note 10 Pro? Jak myślicie, czy Pixel 4 długo utrzyma się na swoim miejscu w zestawieniu DxOMark?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!