SkyCash pozbywa się BLIKa. To spora strata dla użytkowników

skycash

SkyCash to jedna z najlepszych aplikacji do płacenia za bilety komunikacji miejskiej czy parkingi. Usługa z jakiegoś powodu wycofała możliwość doładowania portfela kodem BLIK.

W SkyCash nie zapłacisz BLIKiem

SkyCash to aplikacja pozwalająca nam zakupić bilety komunikacji miejskiej, PKP czy PKS prosto z naszego smartfona. Sam z SkyCash korzystam do zakupu biletów MPK, bowiem według mnie działa ona najszybciej. Natomiast w temacie PKS to właśnie SkyCash oferuje najmniejsze prowizje. Płacić tam można na wiele sposobów, jednak preferowanym jest doładowywanie portfela, z którego później opłacamy różne rzeczy. Niestety, portfela nie doładujemy BLIKiem.

BLIK to wygodna forma płatności internetowych, bowiem jest szybka, bezpieczna i nie wymaga od nas podawania wrażliwym danych – chociażby karty płatniczej. Z jakiegoś powodu, SkyCash wycofał płatności BLIK w bramkach zarówno PayU, jak i Przelewy24. Powody tego działania nie są nam znane. Serwis Cashless kontaktował się z biurem prasowym SkyCash, które nie podaje szczegółowym informacji, a jedynie zasłania się tematem bezpieczeństwa, w co szczerze ciężko mi uwierzyć.

Co ważne, nadal istnieje opcja zapłaty BLIKiem, jednak jest ona bardziej zagnieżdżona. Można tego dokonać wybierając płatność pay by link. Klikając chociażby w mBank mamy możliwość zalogowania się na konto i zapłaty, ale również opcję podania kodu BLIK, co omija proces logowania.

Źródło: Cashless

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!