Mieszkasz na Śląsku? Mapy Google pokaże Ci opóźnienia komunikacji miejskiej

mpk google maps
(fot. Dziennik Zachodni)

Jeśli mieszkasz na Śląsku i często korzystasz z Map Google do poruszania się po miastach, to mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Otóż bezpośrednio z tej aplikacji zapoznasz się z aktualnym opóźnieniem komunikacji miejskiej.

Mapy Google powiedzą Ci jakie jest opóźnienie autobusu

W niektórych krajach już od jakiegoś czasu Mapy Google są w stanie pokazać aktualne opóźnienie danych linii komunikacji miejskiej. Mało tego, aplikacja uwzględnia opóźnienia w planowaniu podróży, dzięki czemu nadal cała nasza wyprawa jest jak najlepiej zoptymalizowana. Już jakiś czas temu opcja trafiła do Warszawy. Teraz natomiast skorzystają z niej mieszkańcy Śląska.

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia uruchamia nową funkcjonalność, która pozwoli pasażerom skuteczniej zaplanować swoje codzienne podróże, a osobom odwiedzającym GZM ułatwi odnalezienie najlepszego połączenia. Rzeczywisty czas odjazdu dla ok. 450 linii Zarządu Transportu Metropolitalnego jest dostępny na mapie Google.

mówi Kamila Rożnowska, rzeczniczka Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropoli.

Funkcja działa dzięki nadajnikom GPS wmontowanym w pojazdy komunikacji miejskiej. Na żywo wysyłane są odpowiednie dane, na podstawie których wyliczane jest opóźnienie. Warto dodać, że wszystko odbywa się z wykorzystaniem otwartych technologii, a więc można dane wykorzystać w innych aplikacjach.

mapy google
(fot. Tabletowo)

Sam z takiej opcji korzystam w Lublinie. Podgląd opóźnień na żywo jest możliwy chociażby w MobileMPK. Dane są jak najbardziej trafne i wielokrotnie udawało mi się zdążyć na autobus, który już dawno powinien wyjechać lub na taki, który na przystanku był o dwie/trzy minuty za szybko.

Źródło: Tabletowo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!