Slimbook Essential to budżetowy i kompletny laptop z Linuxem

slimbook-essential

Z jakiegoś powodu, laptopy z Linuxem zamiast być tanią opcją (wszak nie musimy płacić za Windowsa 10), to są wyjątkowo drogie. Na szczęście lukę tę wypełnić chce hiszpańska firma Slimbook, która właśnie wydała model Essential.

Slimbook Essential

Laptop Slimbook Essential ma być tym budżetowym (ale niekoniecznie kiepskim) laptopem, który na dzień dobry oferuje system GNU/Linux z pełnym wsparciem hardware’u. Jest to świetny wybór dla osób niechcących przepłacać, na przykład uczniów, studentów czy pracowników biurowych. A więc jak prezentuje się Slimbook Essential?

Slimbook Essential to budżetowy i kompletny laptop z Linuxem

W tym przypadku wyjątkowo zacznę od ceny, bowiem ta wynosi – w najtańszej konfiguracji – 499 Euro, czyli około 2220 złotych. Co dostajemy za tyle pieniędzy?

Warto przeczytać: KDE Slimbook 3 już jest i oferuje procesor Ryzen 7 4800H!

  • Procesor Intel Core i3 10. generacji wraz z układem graficznym Intel;
  • 8 gigabajtów pamięci RAM;
  • Dysk SSD NVMe o pojemności 250 GB;
  • Wyświetlacz o rozdzielczości Full HD i przekątnej 14 cali;
  • Podświetlana klawiatura;
  • Porty: 1 x USB 2.0, 1 x USB 3.1, 1 x USB-C, HDMI, microSD, Jack 3,5 mm;
  • Ogniwo o pojemności 49 Wh;
  • Dowolny system typu Linux.

Oczywiście niemalże każdy element można rozbudować – możemy zwiększyć pamięć RAM do 32 GB, pamięć na pliki do 2 TB, a także zdecydować się na modem 4G/LTE. Ponadto zamiast procesora i3 możemy wybrać i5 oraz i7 10. generacji, a także zakupić licencję Windows 10 Home lub Pro, ale za sporą dopłatą. Za Home należy zapłacić 105 EUR, a za Pro – 149 EUR. Mało tego, dopłacając 50 Euro można wybrać wersję z ekranem 15,6 cala i klawiaturą alfanumeryczną.

Slimbook Essential to budżetowy i kompletny laptop z Linuxem

Warto dodać, że laptop jest wykonany z aluminium, oferuje Bluetooth 5.0 oraz do 7 godzin pracy na baterii. Do tego ma dosyć cienkie ramki, a pokrywę można rozłożyć aż o 180 stopni. Wersja z ekranem 14 cali waży około 1,34 kilograma, natomiast 15,6 cala – 1,63 kg. Przyznam szczerze, że za tę cenę – nawet w podstawowej konfiguracji – jest to naprawdę świetny wybór. Laptop wygląda dobrze i oferuje przyzwoitą specyfikację. Jeśli szukasz budżetowego, nowego laptopa z Linuxem to powinieneś się zastanowić nad Slimbook Essential.

Slimbook Essential możesz zamówić >>tutaj<<.

Jak się Wam podoba Slimbook Essential? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!