Oto tanie słuchawki do Xboxa. Są przewodowe…

microsoft surface headphones 2
Słuchawki Microsoft Surface Headphones 2

Granie z wykorzystaniem słuchawek to kompletnie inne doświadczenie niż w przypadku głośników. Sprzęt ten bardziej pozwala nam się wczuć w grę, w jej klimat, a także po prostu więcej słyszymy. Microsoft postanowił wypuścić tanie słuchawki dedykowane konsoli Xbox. Jak się okazuje, są one przewodowe.

Nowe słuchawki do konsol Xbox są w miarę tanie i przewodowe

Microsoft właśnie zapowiedział wprowadzenie tanich słuchawek, które dedykowane są do konsol Xbox. Sprzęt ma kosztować 269 złotych. Co zaoferuje? Gigant obiecuje lekką, elastyczną konstrukcję z regulowanym pałąkiem oraz miękkie i duże nauszniki, co ma pozwolić na granie nawet przez kilka godzina bez uczucia dyskomfortu.

Ponadto w słuchawkach znajdziemy składany mikrofon oraz wbudowany regulator głośności i przycisk do wyciszania. Sprzęt ma oferować czysty dźwięk z nastawieniem na niskie tony. Nie zabraknie wsparcia dla technologii Windows Sonic, Dolby Atmos i DTS Headphone: X.

xbox słuchawki

Niestety, słuchawki mają łączyć się konsolą za pomocą przewodu. Pomimo 2021 roku, mamy tutaj złącze Jack 3,5 mm, które włożymy do kontrolera z Xbox Series X|S oraz Xbox One. Wykorzystanie takiego złącza oczywiście zapewnia kompatybilność z innymi urządzeniami. Sprzedaż rozpocznie się 21 września.

Ja jednak jestem zawiedziony. Konsola oferuje bezprzewodowego pada, a takie słuchawki wymuszają na nas ciągnięcie ze sobą kabla (i tak dobrze, że możemy je wpiąć do kontrolera, a nie bezpośrednio do konsoli). Wolałbym słuchawki, które wykorzystują tę samą technologię co kontrolery do łączenia bezprzewodowego. Pomimo gotowego rozwiązania, gigant zdecydował się na klasyczny kabel, a właśnie w przypadku słuchawek jego brak daje ogromną wolność. Na Jack to ja mogę wpiąć jakiekolwiek słuchawki, a z urządzeniami Bluetooth nie jest tak łatwo, o czym więcej pisaliśmy >>tutaj<<.

Źródło: Eurogamer

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!