Strona główna Aktualności Smart okulary od Huawei mogą być naprawdę nietypowe

Smart okulary od Huawei mogą być naprawdę nietypowe

-

W listopadzie ubiegłego roku Richard Yu potwierdził, że Huawei interesuje się rynkiem inteligentnych okularów i chce produkować produkt podobny do Google Glass. Jednak wniosek patentowy złożony przez Huawei 7. lutego ujawnia nam znacznie więcej na temat nowego gadżetu od chińskiego producenta.

Okulary połączone ze smartwatchem

Grafiki poniżej odnoszą się do patentu opublikowanego 7. lutego pod nazwą okulary korekcyjne. Jak widzicie okulary Huawei są ściśle zintegrowane ze smartwatchem. Obudowa urządzenia musi być umieszczona jako integralna część zausznika. Okulary są pozbawione ekranu, kamery oraz mikrofonu, stąd możliwość zamocowania smartwatcha i tym samym rozszerzenia ich funkcjonalności. Obraz będzie wyświetlany za pomocą lustra które będzie obijało światło i rzucało je na nasze soczewki. Muszę przyznać, że to dość ciekawy pomysł na połączenie dwóch gadżetów i nadania im zupełnie nowej funkcjonalności. Klient nie będzie musiał kupować kolejnego akcesorium tylko będzie mógł złączyć je w jedno, dzięki temu cena tego rozwiązania powinna być znacznie niższa. Pamiętajmy jednak, że na chwilę obecną to tylko zgłoszony patent i niewykluczone, że nigdy nie ujrzy on światła dziennego i nie przejdzie do masowej produkcji.

Smart okulary 2

Czy na takie rozwiązanie jest miejsce na rynku?

Wszyscy dobrze pamiętamy Google Glass, które ostatecznie zostały wycofane z rynku. Stagnacja zarówno w temacie smartfonów jak i urządzeń ubieralnych potrzebuje świeżości. Mam tylko wątpliwość czy takie okulary staną się popularne. Jak wiemy na inteligentne zegarki był „boom”, który dość szybko się skończył i teraz te produkty żyją sobie jako tako. Okulary Spectacles, które powstały specjalnie pod Snapchata także dość szybko straciły swoją popularność, gdyż ciężko było na tym etapie znaleźć dla nich jakieś większe zastosowanie…

Lenovo Star Wars: Jedi Challenges to gra, w którą można grać bez końca

Co sądzicie o takim rozwiązaniu Huawei? Czy powrót to smart okularów to dobry pomysł? Nosilibyście je?

Źródłogizchina.it
Konrad Mihułka
W ROOTBLOG odpowiedzialny za część wideo. Testuje bez przerwy smartfony, okazyjnie także inne urządzenia oraz samochody. Fan IoT, uwielbia automatyzację. Po godzinach poluje na tanie loty.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej