Smartfon Xiaomi ostrzeże przed trzęsieniem Ziemi

Xiaomi
Xiaomi Mi MIX 2S

Smartfony to urządzenia, które niemalże każdy z nas nosi przy sobie. Mogą nam one służyć do wielu celów – kontaktu ze znajomymi, rozrywki, a nawet do uratowania komuś życia. Z ciekawym dodatkiem wychodzi Xiaomi, bowiem ich telefony będą informować o nadchodzącym trzęsieniu Ziemi.

MIUI z dodatkiem informującym o trzesięniu Ziemi

W MIUI znajdziemy wiele ciekawych dodatków, których na próźno szukać u konkurencji. Tym razem entuzjaści dokopali się do dosyć ciekawego elementu. Otóż deweloperzy pracują nad funkcją, która ma pojawić się w nowych wydaniach nakładki MIUI. Jak się domyślacie po tytule wpisu, będzie do ostrzeganie przed trzęsieniem Ziemi. Jego działanie będzie dosyć proste – otóż na ekranie pojawi się wielkie okno mówiące o nadchodzącym trzęsieniu Ziemi wraz z podstawowymi informacjami.

Smartfon Xiaomi ostrzeże przed trzęsieniem ZiemiZ tego co wiemy, powiadomienia będą wysyłane dzięki wewnętrznemu systemowi, który opracowywany jest przez Xiaomi. Na podstawie wielu zmiennych ma on wyliczać prawdopodobieństwo wystąpienia trzęsienia Ziemi, a następnie wysyłać te informacje użytkownikom Xiaomi. Nie wiadomo kiedy funkcja znajdzie się na smartfonach, bowiem wymaga ona wielu testów i dopracowań.

Warto sprawdzić: Google Pixel sam zadzwoni na numer alarmowy

Nie jest to pierwsze podejście producentów do tematu ratowania czyjegoś zdrowia i życia. Kilka dni temu Google poinformował, że pracuje nad nową funkcją związaną z tym tematem. Dodatek od Google’a nie będzie jednak powiadamiać o nadchodzących katastrofach – będzie to specjalny automat, który w razie zadzwonienia na numer alarmowy będzie prowadził rozmowę z dyspozytorem, dzięki czemu odpowiednie służby o wiele szybciej uzyskają takie informacje jak lokalizacja oraz imię i nazwisko ratującego.

Co myślicie o nowym dodatku od Xiaomi? Czy faktycznie będzie przydatny? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!