Strona główna Aktualności Smartfon z 5G, Bullets Wireless 2 oraz ładowarka samochodowa Warp Charge czyli...

Smartfon z 5G, Bullets Wireless 2 oraz ładowarka samochodowa Warp Charge czyli pozostałe nowości OnePlus

-

Wczoraj swoją premierę miały OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro. Modele te trafiły już w nasze ręce i nawet przygotowaliśmy dla was pierwsze wrażenia w formie wideo, ale to nie jedyne nowości chińskiej firmy, które zostały zaprezentowane na konferencji. Przyjrzyjmy się im bliżej!

OnePlus 7 Pro 5G

Myślę, że tego mało kto się spodziewał. Firma OnePlus zapowiadał wprawdzie, że w tym roku zaprezentuje światu własny smartfon pozwalający na korzystanie z dobrodziejstw sieci 5G, ale miało być to zupełnie inne urządzenie, a nie specjalna edycja jednego z tegorocznych flagowców. Teraz już wiemy, że oprócz standardowej wersji OnePlus 7 Pro na rynek trafi także konfiguracja z modemem Snapdragon X50. Podczas wczorajszej konferencji głos zabrał jeden z pracowników Qualcomma, który stwierdził, że to właśnie 5G jest technologią przyszłości, która pozwoli na jeszcze szybszy rozwój. Na tę chwilę nie znamy daty rozpoczęcia sprzedaży OnePlus 7 Pro 5G oraz jego ceny.

oneplus 7 pro

Bullets Wireless 2

OnePlus pokazał jednak nie tylko smartfony, ale także akcesoria. Co ciekawe słuchawki wspierają szybkie ładowanie, a co za tym idzie wystarczy dziesięć minut ładowania aby móc słuchać muzyki przez kolejne dziesięć godzin. Trzeba przyznać, że brzmi to wręcz rewelacyjnie. Przy pełnym ładowaniu ogniwo ma wystarczyć na 14 godzin pracy. OnePlus Bullets Wireless 2 wspierają Qualcommowy kodek aptX HD. Nie zabrakło także Bluetooth 5.0, funkcji szybkiego parowania oraz przycisku pozwalającego na zmianę urządzenia, z którym akurat słuchawki są połączone. Cena? W europie Bullets Wireless 2 zostały wycenione na 99 euro. Sprzedaż ma rozpocząć się już 21 maja.

oneplus bullets wireless 2

Ładowarka samochodowa z Warp Charge

Warp Charge nie jest tak naprawdę nowym rozwiązaniem. Technologię tę poznaliśmy już przy premierze limitowanej edycji OnePlus 6T powstałej przy współpracy z McLarenem. Do tej pory na rynku nie pojawiła się ładowarka samochodowa wspierająca Warp Charge, ponieważ chińskiej firmie najzwyczajniej w świecie się to nie opłacało. Teraz sytuacja się zmieniła. OnePlus 7 Pro otrzymał Warp Charge o mocy 30 W i wraz z nim na rynek trafia Warp Charger czyli ładowarka samochodowa pozwalająca naładować smartfon w błyskawicznym tempie. Akcesorium to zostało wycenione na 49,95 euro.

warp charger oneplus

Co myślicie o nowościach OnePlusa? Zapraszamy do komentowania!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej