Smartfony OPPO w świecie mobilnej fotografii. Jak wypadają?

oppo w świecie mobilnej fotografii

Mówi się, że najlepszym aparatem jest ten, który mamy przy sobie. Dlatego też postanowiliśmy sprawdzić jak w roli aparatu fotograficznego sprawdzają się smartfony OPPO. Na tapetę wzięliśmy nie jeden, a aż dwa modele – Reno7 5G oraz Find X5 Pro. Udało nam się uchwycić wiele zdjęć i postanowiliśmy wybrać najciekawsze funkcje, które – według nas – pomagają w fotografii.

Wysoka wszechstronność w OPPO Reno7 5G

Od razu po wyjęciu telefonu z pudełka postanowiłem wyruszyć na miasto. To właśnie w środowisku miejskim odnajduję się najlepiej – a przynajmniej pod względem fotografii. Chociażby mogę wspomnieć o miejskich krajobrazach, ruchu ulicznym czy też budynkach – nie tylko tych klasycznych, tudzież historycznych, a nowoczesnych czy użytkowych. Odwiedziłem najbliższe mi “miejscówki”, w których to lubię fotografować. Kiedy tylko doszedłem na miejsce, to wyjąłem Reno7 5G i zacząłem fotografować.

Oppo Reno7 5G

Wykorzystałem wiele trybów fotograficznych oferowanych w oficjalnej aplikacji aparatu w OPPO i już wiem co podoba mi się najbardziej. Szczególnie do gustu przypadła mi wygoda szybkiej zmiany obiektywu. Tuż nad spustem migawki zostały umieszczone specjalne skróty, które pozwalają na przełączanie się pomiędzy przeróżnymi trybami.

Zdjęcie wykonane OPPO Reno7 5G
Zdjęcie wykonane OPPO Reno7 5G

Domyślnie uruchomiony jest tryb środkowy, czyli jest to główny obiektyw 64 MP (przysłona f/1.7). Wybierając tryb po prawej stronie ekranu przechodzimy do dwukrotnego przybliżenia. Z 2x zoomem jesteśmy w stanie o wiele łatwiej i przyjaźniej fotografować obiekty znajdujące się daleko nas, na przykład budynki, samochody czy krajobrazy. Tryb ten też przydaje się do fotografii przedmiotów znajdujących się blisko, jednak z dwukrotnym przybliżeniem “wpuszczamy” do aparatu więcej światła, dzięki czemu zdjęcia wygląda o wiele ładniej i profesjonalnej.

Zdjęcie wykonane OPPO Reno7 5G
Zdjęcie wykonane OPPO Reno7 5G

No i przechodzimy do wisienki na torcie, czyli trybu znajdującego się po lewej stronie. Dotykając ten przycisk przełączamy się na obiektyw ultraszerokokątny 8 MP. To właśnie wykorzystując ten aparat jesteśmy w stanie zrobić przepiękne fotografie krajobrazów czy innych widoków jednocześnie zachowując szeroki kadr. Kąt widzenia to aż 118 stopni, dzięki czemu na zdjęciach widać o wiele więcej elementów.

Zdjęcie wykonane OPPO Reno7 5G
Zdjęcie wykonane OPPO Reno7 5G

Sam wykonałem kilka zdjęć w Lublinie. Dobrze wychodziły fotografie, które przedstawiały widoki ze wzgórz na odległe budynki czy drzewa. Wyjątkowo ciekawie wyszły też zdjęcia przedstawiające miejską budowę oraz infrastrukturę. Wiele z przykładowych zdjęć możecie ujrzeć w tym artykule!

Zdjęcie wykonane OPPO Reno7 5G
Zdjęcie wykonane OPPO Reno7 5G

Tym samym OPPO Reno7 5G staje się urządzeniem must-have podczas wyjazdu wakacyjnego i idealnie nadaje się do fotografowania krajobrazów. Pomaga też w tym bardzo szybkie ładowanie SUPERVOOCTM o mocy 65 W. Naładowanie smartfona do 0 do 100% trwa zaledwie pół godziny!

Iście flagowy OPPO Find X5 Pro

Osoby, które choć trochę mnie znają bardzo dobrze wiedzą, że uwielbiam fotografować architekturę i wykorzystuję do tego głównie smartfony. Co prawda w ostatnich miesiącach wolny czas znajduje wyłącznie późnymi wieczorami lub nocą, ale w tego typu fotografiach świetnie sprawdza się smartfon OPPO Find X5 Pro, z którego miałem przyjemność korzystać. Model ten może pochwalić się zestawem aparatów, który składa się z obiektywu głównego 50 Mpx (Sony IMX766, f/1.7), obiektywu ultraszerokokątnego 50 Mpx (Sony IMX766, f/2.2) oraz teleobiektywu 13 Mpx (Samsung S5K3M5, f/2.4), a całość dodatkowo wspierana jest przez procesor NPU MariSIlicon X.

Zdjęcie wykonane OPPO Find X5 Pro
Zdjęcie wykonane OPPO Find X5 Pro

Podobnie jak Grzegorz, niemal od razu po wyjęciu z pudełka i skonfigurowaniu smartfona wyszedłem na miasto w celu sprawdzenia tego, jak sprawuje się omawiany model. Początkowo wykonywałem zdjęcia w różnych trybach fotograficznych i z wykorzystaniem wielu funkcji, ale ostatecznie najbardziej przypadł mi do gustu tryb Ultra Night.

Tryb Ultra Night znajdziemy w aplikacji aparatu
Tryb Ultra Night można znaleźć w aplikacji aparatu

Funkcja ta ma niezaprzeczalne zalety, gdyż przy każdorazowym wykonywaniu zdjęć sztuczna inteligencja stara się chronić przed prześwietleniem jasnych obiektów, a zarazem stara się wydobywać z tła mniej oświetlone obiekty i przy tym przesadnie nie naświetlać kadru, dzięki czemu zdjęcia zachowują naturalny wygląd.

Zdjęcie wykonane OPPO Find X5 Pro
Zdjęcie wykonane OPPO Find X5 Pro

OPPO Find X5 Pro jest bogaty w wiele ciekawych funkcji, dlatego postanowiłem przyjrzeć się także trybowi XPan, który powstał przy współpracy z firmą Hasselbald. Tryb ten daje możliwość wykonywania zdjęć dzięki dwóm ogniskowym 30 mm i 45 mm, przez co przypomina dwa klasyczne obiektywy aparatu Hasselblad XPan. Zdjęcia robione w tym trybie mają proporcje 65:24, czyli takie same jak oryginalny aparat Hasselbald. Ponadto zdjęcia można wykonywać w kolorze lub czerni i bieli, a sam tryb kolorów został w tym przypadku również zoptymalizowany i dostrojony przez współpracującą firmę, dzięki czemu kolory charakteryzują się bogatym i realistycznym profilem.

Zdjęcie wykonane OPPO Find X5 Pro
Zdjęcie wykonane OPPO Find X5 Pro

Warto jeszcze wspomnieć, jak sam tryb działa w praktyce. Po naciśnięciu spustu migawki, obraz zostaje najpierw przedstawiony na ekranie jako negatyw kliszy, który po paru sekundach zmienia się w obraz, który z kolei zostaje ostatecznie zapisany w telefonie jako zdjęcie.

Zdjęcie wykonane OPPO Find X5 Pro
Zdjęcie wykonane OPPO Find X5 Pro

Wykonywanie zdjęć omawianym modelem jest po prostu przyjemne i przynosi zadowalające efekty – fotografie cechują się świetną jakością, bardzo dobrym odwzorowaniem kolorów oraz niezłą szczegółowością.

Podsumowanie

Ta krótka przygoda z telefonem OPPO Reno7 5G była dla mnie bardzo ciekawym wydarzeniem. Przede wszystkim pierwszy raz miałem przyjemność korzystać z telefonu tej marki. Ponadto od razu smartfon potraktowałem jako narzędzie fotograficzne i bez chwili zastanowienia postanowiłem po prostu oddać się fotograficznym chwilom. I tutaj Reno7 5G może się sprawdzić. Tym samym można uznać, że ten smartfon OPPO to po prostu dobre narzędzie zarówno podczas spontanicznego wypadu fotograficznego, jak i wakacji czy urlopu.

OPPO Find X5 Pro od razu po wyjęciu z pudełka wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie i ponownie „zachęcił” mnie do wykonywania zdjęć smartfonem. Telefon pod względem oferowanych możliwości fotograficznych zdecydowanie ma się czym pochwalić, dzięki czemu sprawdzi się idealnie podczas wykonywania zdjęć w różnych warunkach, jak i sceneriach.

Artykuł płatny. Powstał we współpracy z firmą OPPO.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!