OPPO Watch 4 Pro zaprezentowany! Nowy, elegancki smartwatch wygląda świetnie i ma atrakcyjną specyfikację

OPPO Watch 4 Pro oficjalnie zaprezentowany
fot. producenta

Na ostatniej konferencji, OPPO oficjalnie zaprezentowało nie tylko składanego smartfona Find N3 Flip, ale także flagowy zegarek OPPO Watch 4 Pro. Zobaczcie sami, co oferuje i ile kosztuje nowość producenta. 

OPPO Watch 4 Pro – parametry techniczne

Nowy zegarek OPPO charakteryzuje się prostokątną kopertą, która wyróżnia się ciekawym zabiegiem stylistycznym – zarówno koperta, jak i wyświetlacz są lekko zagięte przy górnej oraz dolnej krawędzi, dzięki czemu całość zdecydowanie może się podobać. Sama koperta wykonana została ze stali nierdzewnej, natomiast jej spód pokrywa ceramika. Całość charakteryzuje się wodoszczelną obudową na poziomie 5 ATM, wymiarami 50,1×38,3×12,85 mm i wagą bez paska na poziomie 52,3 gramów. 

OPPO Watch 4 Pro oficjalnie zaprezentowany
fot. producenta

Front urządzenia pokrywa 1,91-calowy wyświetlacz LPTO AMOLED o rozdzielczości 378×496 pikseli i zagęszczeniu pikseli na poziomie 326 ppi. Sercem zegarka został procesor Snapdragon W5 Gen 1, któremu towarzyszy chip BES 2700 odpowiedzialny za procesy o niskim poborze energii. Procesor współpracuje z 2 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej na pliki użytkownika. 

OPPO Watch 4 Pro oferuje łączność eSIM LTE, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.0, NFC, GPS, Beidou, Galileo, Glonass oraz QZSS. Za magazynowanie energii odpowiada akumulator o pojemności 570 mAh, który oferować ma do 14 dni pracy na jednym ładowaniu i do 5 dni przy wykorzystaniu wszystkich funkcji. Jak informuje producent, 10-minutowe ładowanie ma przełożyć się na jeden dzień pracy, natomiast ładowanie do pełna wynosi 65 minut. 

OPPO Watch 4 Pro oficjalnie zaprezentowany
fot. producenta

Zegarek oferuje funkcję, która w ciągu 60 sekund mierzy jednocześnie 7 parametrów zdrowotnych, takich jak EKG, tętno, natlenienie krwi, temperaturę skóry, wiek naczyń krwionośnych, sztywność tętnic czy stres. Urządzenie monitoruje także sen z wykrywaniem chrapania oraz migotanie przedsionków. Ponadto, pojawiła się możliwość mierzenia poziomu cukru we krwi w czasie rzeczywistym, ale wyłącznie we współpracy z odpowiednim urządzeniem. Nie zabrakło również ponad 100 trybów sportowych.

OPPO Watch 4 Pro – cena i dostępność

Zegarek na chińskim rynku oferowany jest w kilku wersjach kolorystycznych, które zostały wycenione następująco:

  • Polar Night Black – 2299 juanów (~1300 złotych);
  • Dawn Brown – 2499 juanów (~1410 złotych);

Na ten moment nie wiadomo, czy OPPO Watch 4 Pro wejdzie na globalne rynki. 

Źródło: GSMArena

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!