Sonos zaprezentował nowy soundbar – Beam (Gen 2)

Sonos Beam

Właśnie odbyła się prezentacja, na której to Sonos pokazał Beam (Gen 2) – najnowszy soundbar tej firmy. Czym się on charakteryzuje?

Sonos Beam (Gen 2)

Firma właśnie zaprezentowała już drugą generację głośnika Beam, który to – względem poprzednika – ma oferować o wiele lepszą głębię i czystość dźwięku. Mało tego, na pokładzie znajdziemy technologię dźwięku przestrzennego Dolby Atmos. Jak twierdzi producent, ma ona nam zagwarantować poczucie bycia w centrum wydarzeń.

Sonos chwali się mocniejszym procesorem oraz kompatybilnością z HDMI-ARC. Ponadto produkt może spokojnie leżeć na szafce lub zostać powieszony. Soundbar obsłużymy nie tylko aplikacją Sonos, ale również pilotem od telewizora, asystentem głosowym czy aplikacją streamingową. Sprzęt współpracuje z tylnymi głośnikami i subooferami.

Producent chwali się także eleganckim, minimalistycznym designem. Warto dodać, że opakowanie głośnika jest ekologiczne i wykonane z papieru, który może zostać poddany recyklingowi. W pudełku nie zastosowano tworzyw jednorazowego użytku. Co ciekawe, soundbar został wyposażony w port Ethernet 100/10. Sprzęt waży 2,8 kg i jego wymiary to 651 x 100 x 69 mm.

Hollywood at Home, czyli zapewnienie kinowej jakości dźwięku w domu, to kierunek rozwoju produktów Sonos. Za sukces tej strategii w dużym stopniu odpowiada Beam. Głośnik jest jednym z najchętniej wybieranych soundbarów w swojej kategorii cenowej.

powiedział Patrick Spence, CEO w firmie Sonos.

Dostępność i cena

Sonos Beam (Gen 2) do sklepów trafi już 5 października, a jego cena ma wynosić 2199 złotych. Warto jednak dodać, że przedsprzedaż rusza już dzisiaj, czyli 14 września 2021.

Źródło: Informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!