Strona główna Aktualności Sonos Move, One SL oraz Port oficjalnie zaprezentowane podczas targów IFA 2019...

Sonos Move, One SL oraz Port oficjalnie zaprezentowane podczas targów IFA 2019 w Berlinie

-

Sonos jest firmą, która chce oferować światu głośniki z maksymalnie dobrą jakością dźwięku, ale jednocześnie w stosunkowo niskiej cenie. Podczas targów IFA 2019 producent ten zaprezentował światu trzy nowe nowości, a Sonosa Move byliśmy w stanie wziąć na chwilę do ręki i zobaczyć jak gra w rzeczywistości.

Sonos Move

Pierwszą i bez wątpienia najciekawszą nowością jest inteligentny głośnik Sonos Move. Sprzęt ten może być wykorzystywany zarówno w pomieszczeniach jak i na świeżym powietrzu za sprawą wbudowanego akumulatora. W domu możemy połączyć się z systemem Sonos przez sieć Wi-Fi, a w plenerze strumienować muzykę poprzez Bluetooth. Nie zabrakło także funkcji Trueplay, która automatycznie dostraja głośnik do miejsca, w którym przebywamy. W przypadku Sonosa Move cały proces strojenia jest wykonywany automatycznie i jedynie przez sam głośnik, a nie rozwiązania chmurowe czy zewnętrze serwery.

Głośnik otrzymał także certyfikat IP56, a to zapewnia nam, że urządzenie to jest odporne na upadki, uderzenia, deszcz, wilgoć, kurz, promieniowanie UV oraz ekstremalne temperatury. Bateria ma wystarczyć na nawet dziesięć godzin pracy. Sonos Move ładowany jest przy pomocy portu USB C, a po automatycznym przełączeniu w tryb oczekiwania czas działania wydłuży się do 120 godzin. Oczywiście nie zabrakło mikrofonów, które wykorzystywane są do współpracy z Google Asystentem czy Alexą Amazonu. Cena? Tanio nie jest. Za Sonos Move trzeba będzie zapłacić w naszym kraju 1699 zł, ale polecam przynajmniej raz posłuchać dźwięk wydobywający się ze sprzętu tego producenta i wtedy zrozumiecie, dlaczego cena nie jest niska.

Sonos One SL

Druga z nowości stworzona jest dla osób, które chcą jakości dźwięku, a jednocześnie nie potrzebują mikrofonów do komunikacji z asystentami głosowymi. Tym samym sterowanie Sonos One SL odbywa się poprzez aplikację Sonos, Apple AirPlay 2, aplikacjami serwisów muzycznych i nie tylko. Kompaktowa konstrukcja ma umożliwić nam umieszczenie głośnika praktycznie w dowolnym miejscu. Oczywiście jest on odporny na wilgoć, a co za tym idzie używanie go nawet w łazience nie będzie jakimkolwiek problemem. Cena? W Polsce Sonos One SL został wyceniony na 869 zł i wydaje mi się, że może być to prawdziwy hit sprzedażowy.

Sonos Port

Sonos Port to wszechstronny kombonent do przesyłania strumieniowego do dowonlego systemu audio lub odbiornika. Sterowanie urządzeniem odbywa się poprzez aplikację Sonos lub Apple AirPlay 2. Co ciekawe wystarczy wcisnąć jeden przycisk w aplikacji Sonos, aby moduł 12 V automatycznie włączył wzmacniacz, który ma zapewnić jeszcze bardziej niezawodny sposób na słuchanie muzyki. Oczywiście nie zabrakło także wsparcia dla asystentów głosowych, korektora graficznego, zarówno analogowego (RCA) jak i cyfrowego (koncentryczne) wyjścia liniowego, dwóch portów Ethernet oraz oczywiście łączności bezprzewodowej. Bez wątpienia Sonos Port to nie sprzęt dla każdego, ale już teraz wiemy, że jego cena w naszym kraju wyniesie 1899 zł.

Co myślicie o nowościach firmy Sonos? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!
Kolejny artykuł znajdziesz poniżej