Sony dalej będzie wspierać PS4? Na to wygląda!

Sony dalej będzie wspierać PS4? Na to wygląda!

Zazwyczaj kiedy firma wypuszcza nową konsolę na rynek, poprzednie generacje konsol przestają mieć wsparcie firmy, a co za tym idzie, nie kupimy już na nie najnowszych gier.

Czemu zmiana decyzji Sony?

Sony podobnie jak swój konkurent postanowiło zaprzestać patrzenia na generacje konsol. Firma postanowiła wspierać nowymi tytułami PlayStation 4 jeszcze przez najbliższe trzy lata! To na prawdę bardzo sporo patrząc na to jak traktowali swoje starsze konsole uprzednio.

Szybka zmiana zdania.

Kilka miesięcy temu firma zarzekała się, że całą swoją uwagę poświęci PlayStation 5. Na PS4 ostatnim tytułem od Sony miało pozostać Ghost of Tsushima. Wszystkie kolejne gry na starszą konsolę miały zostać wypuszczane już tylko przez zewnętrznych twórców. Jednakże po kilku kolejnych miesiącach dowiedzieliśmy się, że wystąpi wyjątek od tej reguły, a na PS4 zawitają takie tytuły jak Horizon: Forbidden West, Spider-Man: Miles Morales i Sackboy: A Big Adventure. Co się później okazało, wcale nie będą to wyjątki a firma zdecydowała się kontynuować wsparcie dla starszej konsoli.

Sony dalej będzie wspierać PS4? Na to wygląda!

Ale dlaczego?

Zdaniem Hideaki Nishino programiści nowych gier dla PlayStation 5 muszą w pełni opanować tworzenie gier dla konsol nowych generacji. Nie jest to łatwe zadanie, dlatego swoją uwagę będą musieli oni nadal poświęcać również PlayStation 4. Trwać to będzie dopóki nie przestawią się oni w pełni na gry dla konsoli PS5 – czyli właśnie około 3 lata. Jest to świetna informacja dla wszystkich osób posiadających PS4 i dopiero zastanawiających się, bądź odkładających pieniądze na PS5.

Co sądzicie o tej decyzji Sony?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!