Ogromna matryca od Sony może trafić do Xiaomi 12 Ultra

sony

W sieci pojawiły się doniesienia dotyczące nadchodzącego sensora Sony przeznaczonego do smartfonów. Jak podaje znany leakster z Chin, Digital Chat Station, wiemy nad czym pracuje renomowany japoński producent.

Sony pracuje nad dużym sensorem dla smartfonów

Jak podaje źródło, inżynierowie Sony pracują nad kolejną generacją sensorów z rodziny IMX. Nowa jednostka ma być już nawet przekazywana producentom do testów, ale czym będzie się charakteryzować ta matryca? Spodziewamy się, że będzie mieć rozdzielczość 50 Mpix, a więc nie jest to nic nadzwyczajnego. Ważniejsze jest natomiast to, że ma mieć wielkość 1/1,1 cala, a więc swoimi wymiarami pokona dotychczasowego mistrza, matrycę GN2 od Samsunga. Ta także cechuje się rozdzielczością 50 Mpix, a jej wielkość to 1/1,12 cala. GN2 możecie kojarzyć z wykorzystania we flagowym Xiaomi Mi 11 Ultra.

Dowiadujemy się, że nowy sensor Sony także w pierwszej kolejności może pojawić się w topowym modelu chińskiego producenta, który zdecydowanie będzie chciał popisać się w, tworząc Xiaomi 12 Ultra, możliwościami fotograficznymi. Wygląda na to, że o działaniu Sony IMX800, bo tak prawdopodobnie będzie nazywać się ten sensor, dowiemy się już wkrótce. Na ten moment data premiery jest jednak wciąż tajemnicą.

Źródło: purepc.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!