Sony niedługo dobije do 100 mln sprzedanych konsol PlayStation 4. Nintendo Switch sprzedano w 25 milionach egzemplarzy

sony playstation 4 nintendo switch

Bez wątpienia Sony PlayStation 4 oraz Nintendo Switch są najpopularniejszymi konsolami w swoich segmentach rynku. Oba urządzenia sprzedają się wręcz rewelacyjnie, a teraz poznaliśmy konkretną ilość sprzedanych sztuk!

Sukces Sony i Nintendo

Dane nie zostały jeszcze potwierdzone przez samych producentów. Pochodzą one od Paula Huntera, który pracuje na stanowisku Senior Gaming, Tech and Media Editior w kanadyjskim Walmart. Informacje umieszczane na jego Twitterze w większości przypadków całkowicie pokrywają się z rzeczywistością. Tym razem Paul Hunter ujawnił dane sprzedażowe Sony PlayStation 4 oraz Nintendo Switch.

Na piąte urodziny Sony poinformowało świat, że ich konsola sprzedawała się do tego czasu w 86,1 milionów egzemplarzy. Teraz japoński producent ma kolejne powody do zadowolenia. PlayStation 4 została sprzedana w 90 milionach sztuk. Już niedługo powinna zostać przekroczona liczba 100 milionów, która naprawdę robi wrażenie. Cały świat czeka na kolejną generację konsoli Sony. PlayStation 5 ma zostać zapowiedziana, a może i zaprezentowana jeszcze w tym roku. Kiedy dokładnie? Tego niestety nie wiemy.

Popularność Nintendo Switch zaskoczyła nawet samych twórców. Pierwsze plany, przedstawione jeszcze w pierwszej połowie 2018 roku, mówiły o sprzedaży 20 milionów sztuk do marca 2019 roku. Sam prezydent firmy, Shuntaro Furukawa, stwierdził, że cel ten nie będzie prosty do osiągnięcia. Jak widać rzeczywistość przerosła wszelkie oczekiwania. Według Paula Huntera sprzedano już ponad 25 milionów sztuk Nintendo Switch. Tym samym jest to prawie dwa razy większa sprzedaż niż w przypadku Wii U. Dane, które pojawiły się na Twitterze już niedługo powinny zostać potwierdzone przez samych producentów. Jeśli Sony PlayStation 4 i Nintendo Switch nadal będą cieszyć się taką popularnością to możemy spodziewać się kolejnych rekordów sprzedażowych!

Z jakiej konsoli wy korzystacie? Jesteście fanami Sony PlayStation? A może wasze serca skradło Nintendo Switch? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!