Sony odwołuje prezentację gier na PlayStation 5. Wszystko przez protesty odbywające się w USA

Sony odwołuje prezentację gier na PlayStation 5. Wszystko przez protesty odbywające się w USA

Już 4 czerwca tego roku mieliśmy zobaczyć pierwsze gry specjalnie przygotowane z myślą o PlayStation 5. Wydarzenie to zapowiedziało samo Sony, a teraz japoński producent postanowił je przełożyć na bliżej nieokreślony termin. Jaki jest powód takiej decyzji? Już wyjaśniamy!

Kiedy zobaczymy pierwsze gry na PlayStation 5?

Jeśli w ostatnich dniach nie byliście odcięci od sieci lub telewizji to zapewne słyszeliśmy o protestach, które mają miejsce aktualnie w Stanach Zjednoczonych. I tak naprawdę same protesty nie są problemem, ale demonstrujący plądrują także sklepy, niszczą przestrzeń publiczną czy wywołują liczne zamieszki. Oczywiście dostrzegło to także Sony i w oficjalnym komunikacie postanowiło poinformować świat o odwołaniu wydarzenia zaplanowanego na 4 czerwca tego roku. Japoński producent nie chce świętować premiery w momencie, gdy w Stanach Zjednoczonych sytuacja wygląda, delikatnie mówiąc, nieciekawie.

Warto zaznaczyć, że Sony nie opublikowało jakichkolwiek informacji na temat nowej daty tego wydarzenia. Tym samym tak naprawdę nie wiemy kiedy zobaczymy pierwsze gry stworzone z myślą o PlayStation 5. Mam jednak wrażenie, że premiera ta nie odbędzie się zanim same protesty w USA nie zostaną na dobre zakończone. Patrząc na nagrania czy zdjęcia z USA nie spodziewałbym się tego, że stanie się to zbyt szybko.

Zobacz także: Kolejna darmowa gra od Epic Games Store. Tym razem czas na Borderlands: The Handsome Collection

Jednocześnie przesunięcie tego wydarzenia nie koniecznie musi wpłynąć na przesunięcie prezentacji samej konsoli. Do grudnia pozostało jeszcze sporo czasu, a co za tym idzie Sony powinno dać radę ujawnić nam wszystkie informacje, które mają pojawić się w sieci przed wprowadzeniem PlayStation 5 na rynek. Miejmy nadzieję, że sytuacja w Stanach Zjednoczonych już niedługo się uspokoi i japoński producent będzie w stanie zorganizować nowy termin swojego wydarzenia. Czekamy z niecierpliwością na kolejne doniesienia na ten temat!

Co myślicie o decyzji Sony? Czekacie na wydarzenie, na którym zobaczymy pierwsze gry stworzone z myślą o PlayStation 5? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!