Sony przypomina sobie o PS Vita i udostępnia trailer nowej gry

Sony przypomina sobie o PS Vita i udostępnia trailer nowej gry

Trzeba przyznać, że epidemia koronawirusa jest czynnikiem zapalnym wielu zjawisk, które ciężko sobie było wyobrazić. Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się wskrzeszenia. Jakie wskrzeszenia? A no Sony przypomniało sobie o Playstation Vita i na swoim oficjalnym kanale na Youtube udostępniło trailer nowej gry na tę platformę.

Historia Playstation Vita to historia tragiczna. Gracze dostali niezwykle świetny hardware, który zaspokajał potrzeby i dawał potrzebny zapas mocy na kolejne kilka lat. Były jednak pewne ale. Do tego sprzętu trzeba było dokupić bardzo drogie, ale niestety wymagane akcesoria, przede wszystkim karty pamięci. Ponadto Sony bardzo szybko zapomniało o swoim następcy świetnego systemu jakim było PSP, a gracze zostali i bez wsparcia, i bez ciekawych gier. Jak się jednak okazuje, japoński gigant dokonał przedziwnego wskrzeszenia.

Warto przeczytać: Oficjalnie: Playstation Vita 2 NIE powstanie

Battle Rockets, czyli Sony przypomina nam o istnieniu PS Vita

Na oficjalnym kanale Playstation na Youtube pojawił się trailer gry Battle Rockets. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że gra ta powstała na… Playstation Vita. Tak, na tego handhelda, o którym japoński gigant nieco zapomniał i oficjalnie oznajmił, że kończy działalność na rynku konsol kieszonkowych. A szkoda, sam bardzo cenię sobie Vitę i lubię czasem w coś na niej pograć (artykuł o PS Vita już niedługo ;]).

Battle Rockets to nowa gra na Playstation Vita i Playstation TV. Jest ona z kategorii gier akcji 2D, w której to poruszamy się jednym wojownikiem z ośmiu dostępnych klas i atakujemy przeciwnika w jednym z trzech trybów rozrywki. Co ciekawe, możemy grać przeciwko “komputerowi”, ale również znajomym i nieznajomym.

Gra Battle Rockets jest dostępna w Playstation Store i kosztuje 42 złote. Do pobrania gry wymagana jest karta pamięci. Na szczęście waga tytułu jest niewielka i wynosi nieco ponad 12 megabajtów.

Macie lub mieliście Playstation Vita? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!