Oficjalnie: Playstation Vita 2 NIE powstanie

Oficjalnie: Playstation Vita 2 NIE powstanie
PS Vita (fot. The Verge)

W 2004 roku Sony dumnie wkroczyło w świat konsol przenośnych wydając Playstation Portable. Następnie w 2012 pojawiła się następczyni kultowego PSP, czyli Playstation Vita. Fani serii czekali na to aż japoński gigant wyda kolejnego handhelda. Niestety, tak się nie stanie.

Playstation Portable to bez wątpienia udane urządzenie, które nawet dzisiaj daje od groma rozrywki. PS Vita stała się kolejną, świetną konsolą przenośną. Przyznam nawet, że sam na nią poluję, bowiem chciałbym zagrać w kilka na nią powstałych gier, między innymi Dead or Alive.

Warto sprawdzić: Mamy 2019 a ja kupiłem konsolę Playstation Portable (PSP)…

Nie będzie drugiej generacji PS Vita

Wielu fanów tej serii urządzeń myślało, że Sony potajemnie pracuje nad kolejną generacją handhelda. Ostatnio nawet pojawiły się pewne informacje, które niejako potwierdzały fakt, że Japończycy faktycznie przygotowują następną wersję Vity (swoją drogą – dopiero co przestali produkować Vitę z 2012 roku). Niestety, w jednym z wywiadów CEO Sony Interactive Jim Ryan zdradził, że choć PS Vita nie jest urządzeniem złym, tak firma po prostu wycofuje się z produkcji handheldów.

Warto przeczytać: Sony patentuje przedziwne kartridże. Czyżby gigant pracował nad drugą generacją Playstation Vita?

Wbrew pozorom jest to dosyć zrozumiałe. Kilka ostatnich lat to ogromny rozwój smartfonów, do których można dokupić takie akcesoria jak kontroler, a niektóre firmy nadal produkują tablety. Nie wiadomo jakie miejsce w tym świecie ma zająć nowoczesny handheld i czym – oprócz wbudowanych przycisków i gałek – ma się odróżniać od takiego smartfonu. Co prawda, mamy Nintendo Switch, które podbiło rynek, jednak to nie oznacza, że kolejny handheld również odniósłby sukces.

A czy według Was konsole przenośne mają sens nawet w 2019 roku? Podzielcie się opinią w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!