Konsolowa klapa? Sony usuwa Cyberpunka 2077 z PlayStation Store

cyberpunk 2077

Trzeba było przełożyć grę kolejny raz – mówią gracze, ale mądry Polak po szkodzie. W dodatku kolejne opóźnienie z pewnością nie zostałoby ciepło przyjęte. Ale może jednak cieplej niż Cyberpunk 2077 (nie)działający na konsolach PlayStation. W tym tygodniu firma zdecydowała się na przyznawanie zwrotu każdemu, kto nie jest zadowolony z rozgrywki i złoży reklamację, a dzisiaj mamy kolejny krok. Cyberpunk 2077 znika z PlayStation Store.

Cyberpunk 2077 niedostępny na PlayStation do odwołania

Sony oficjalnie poinformowało, że wycofuje Cyberpunka 2077 ze sprzedaży w PlayStation Store i będzie bez żadnych problemów zwracać pieniądze za zakup cyfrowej wersji gry. To dość niecodzienna informacja i myślę, że nikt nie spodziewał się aż takiego obrotu sytuacji. Spowodowało to także znaczący spadek kursu akcji CD Projekt RED na giełdzie.

Oficjalny komunikat wystosował także CD Projekt RED:

Zarząd CD PROJEKT S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej jako „Spółka”) przekazuje do publicznej wiadomości decyzję Sony Interactive Entertainment (dalej jako “SIE”) dotyczącą usunięcia do odwołania cyfrowej wersji gry Cyberpunk 2077 ze sprzedaży z PlayStation Store. Decyzja podjęta została po konsultacjach Spółki z przedstawicielami SIE dotyczących umożliwienia realizacji zwrotu gry osobom które zakupiły ją w wersji cyfrowej poprzez PlayStation Store i chciałyby dokonać jej zwrotu. Wszystkie dotychczas sprzedane poprzez PlayStation Store cyfrowe egzemplarze gry pozostają dostępne do użytkowania przez dotychczasowych nabywców. Wersje pudełkowe nadal będą dostępne w sprzedaży. Gracze mogą niezmiennie nabywać pudełkową wersję gry w sprzedaży bezpośredniej lub wysyłkowej. Zarówno cyfrowe, jak i fizyczne kopie gry nieprzerwanie objęte będą wsparciem i otrzymywać będą przyszłe aktualizacje od spółki.

Gogle wirtualnej rzeczywistości od Apple będą mieć potężną specyfikację

Wstrzymanie cyfrowej dystrybucji Cyberpunka 2077 za pośrednictwem PlayStation Store ma charakter tymczasowy. Gracze, którzy dokonali zakupu w tym sklepie, nadal będą mogli grać w Cyberpunka, a także będą otrzymywać wsparcie i wszystkie aktualizacje gry, które będziemy udostępniać. Nie prowadzimy w tej chwili takich rozmów z Microsoftem. Pozostajemy w kontakcie z przedstawicielami Sony Interactive Entertainment i pracujemy nad tym, by przywrócić Cyberpunka 2077 do PlayStation Store. Jednocześnie gracze nadal mogą nabywać pudełkową wersję gry na PlayStation w sklepach stacjonarnych i internetowych.

napisał prezes CD Projektu Adam Kiciński w komentarzu przesłanym PAP Biznes.

Jaka jest łyżeczka miodu w tej beczce dziegciu? Redzi zapowiedzieli już dwie duże aktualizacje, które powinny usprawnic rozgrywkę. Kiedy tylko się pojawią, poinformujemy Was o tym.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!