Konsolowa klapa? Sony usuwa Cyberpunka 2077 z PlayStation Store

cyberpunk 2077

Trzeba było przełożyć grę kolejny raz – mówią gracze, ale mądry Polak po szkodzie. W dodatku kolejne opóźnienie z pewnością nie zostałoby ciepło przyjęte. Ale może jednak cieplej niż Cyberpunk 2077 (nie)działający na konsolach PlayStation. W tym tygodniu firma zdecydowała się na przyznawanie zwrotu każdemu, kto nie jest zadowolony z rozgrywki i złoży reklamację, a dzisiaj mamy kolejny krok. Cyberpunk 2077 znika z PlayStation Store.

Cyberpunk 2077 niedostępny na PlayStation do odwołania

Sony oficjalnie poinformowało, że wycofuje Cyberpunka 2077 ze sprzedaży w PlayStation Store i będzie bez żadnych problemów zwracać pieniądze za zakup cyfrowej wersji gry. To dość niecodzienna informacja i myślę, że nikt nie spodziewał się aż takiego obrotu sytuacji. Spowodowało to także znaczący spadek kursu akcji CD Projekt RED na giełdzie.

Oficjalny komunikat wystosował także CD Projekt RED:

Zarząd CD PROJEKT S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej jako „Spółka”) przekazuje do publicznej wiadomości decyzję Sony Interactive Entertainment (dalej jako “SIE”) dotyczącą usunięcia do odwołania cyfrowej wersji gry Cyberpunk 2077 ze sprzedaży z PlayStation Store. Decyzja podjęta została po konsultacjach Spółki z przedstawicielami SIE dotyczących umożliwienia realizacji zwrotu gry osobom które zakupiły ją w wersji cyfrowej poprzez PlayStation Store i chciałyby dokonać jej zwrotu. Wszystkie dotychczas sprzedane poprzez PlayStation Store cyfrowe egzemplarze gry pozostają dostępne do użytkowania przez dotychczasowych nabywców. Wersje pudełkowe nadal będą dostępne w sprzedaży. Gracze mogą niezmiennie nabywać pudełkową wersję gry w sprzedaży bezpośredniej lub wysyłkowej. Zarówno cyfrowe, jak i fizyczne kopie gry nieprzerwanie objęte będą wsparciem i otrzymywać będą przyszłe aktualizacje od spółki.

Konsolowa klapa? Sony usuwa Cyberpunka 2077 z PlayStation Store

Wstrzymanie cyfrowej dystrybucji Cyberpunka 2077 za pośrednictwem PlayStation Store ma charakter tymczasowy. Gracze, którzy dokonali zakupu w tym sklepie, nadal będą mogli grać w Cyberpunka, a także będą otrzymywać wsparcie i wszystkie aktualizacje gry, które będziemy udostępniać. Nie prowadzimy w tej chwili takich rozmów z Microsoftem. Pozostajemy w kontakcie z przedstawicielami Sony Interactive Entertainment i pracujemy nad tym, by przywrócić Cyberpunka 2077 do PlayStation Store. Jednocześnie gracze nadal mogą nabywać pudełkową wersję gry na PlayStation w sklepach stacjonarnych i internetowych.

napisał prezes CD Projektu Adam Kiciński w komentarzu przesłanym PAP Biznes.

Jaka jest łyżeczka miodu w tej beczce dziegciu? Redzi zapowiedzieli już dwie duże aktualizacje, które powinny usprawnic rozgrywkę. Kiedy tylko się pojawią, poinformujemy Was o tym.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!