Sony WF-1000XM5 oficjalnie! Potężne ANC w słuchawkach TWS

Sony WF-1000XM5
Sony WF-1000XM5

No i oficjalnie zaprezentowano nowe słuchawki TWS (True Wireless) Sony WF-1000XM5. Japoński gigant jest znany właśnie z produkcji dobrego sprzętu audio, zwłaszcza gdy mowa o ANC. I jak się okazuje, nowe słuchawki mają zaoferować genialną redukcję szumów.

Sony WF-1000XM5 oficjalnie pokazane

Sony WF-1000XM5 to już kolejna generacja flagowych słuchawek prawdziwie bezprzewodowych (TWS) tego producenta. W nowej odsłonie firma skupiła się przede wszystkim na ANC. Jak twierdzi Sony, nowe słuchawki mają najlepszy system redukcji hałasu w tego typu konstrukcji.

Jakość audio też ma zaskoczyć. Udział w tym mają procesory współpracujące z przetwornikiem akustycznym Dynamic Driver X. Ma to pozwolić uzyskać szeroki zakres odtwarzanych częstotliwości, głęboki bas i czystość wokali. Każda ze słuchawek ma 3 mikrofony, gdzie dwa służą do sprzężenia zwrotnego, skutecznie osłabiając niskie częstotliwości. Jak dodaje producent, wprowadzenie tego modelu stanowi największy krok naprzód w technologii redukcji hałasu w firmie Sony i umożliwia jeszcze dokładniejsze przechwytywanie dźwięków z otoczenia.

Sony WF-1000XM5
Sony WF-1000XM5

Dzięki połączeniu nowo opracowanego procesora redukcji hałasu QN2e HD ze zintegrowanym procesorem V2, Sony WF-1000XM5 umożliwiają precyzyjne, 24-bitowe przetwarzanie sygnału audio. Ma to zapewnić niezwykle wysoką jakość, głębokie bassy i czysty wokal. Pojawiła się też obsługa LDAC oraz systemu DSEE Extreme. Słuchawki także śledzą ruchy głowy. Po podłączeniu do zgodnego telefonu i serwisu, dźwięk ma być dopasowany do ekranu smartfona.

Sony WF-1000XM5
Sony WF-1000XM5

Sony też dużo poświęciło uwagi jakości rozmów telefonicznych (mamy chociażby dostęp do technologii Adaptive Sound Control i Speak-to-Chat), a także redukcji rozmiarów konstrukcji. Nowe słuchawki są o 25% mniejsze i o 20% lżejsze od poprzedniczek. WF-1000XM5 mają być też wygodniejsze i lepsze dla osób z mniejszymi uszami, dzięki dostępności rozmiaru gumek XS.

Producent deklaruje do 8 godzin pracy na akumulatorze. Mało tego, 3-minutowe ładowanie wystarczy nawet na 60 minut odtwarzania. Nie zabrakło ładowania bezprzewodowego w standardzie Qi oraz ochrony IPX4. Jest też uwielbiane przeze mnie połączenie wielopunktowe.

Sony WF-1000XM5
Sony WF-1000XM5

Sony WF-1000XM5 – dostępność i cena

Słuchawki Sony WF-1000XM5 trafią do sprzedaży w sierpniu 2023 roku. Cena ma wynosić około 1400 złotych, a więc widać, że nie jest tanio. Jest to również o 200 złotych więcej w porównaniu do poprzedniego modelu, XM4, które teraz można “wyrwać” za mniej niż 900 złotych.

Źródło: Informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!