Myślę, że każdy kojarzy smartfony Sony przede wszystkim z ich charakterystycznym wyglądem. Design OmniBalance i ogromne ramki pod i nad ekranem były obiektem wielu żartów. Po długim opieraniu się japoński producent w końcu wydał Xperię XZ3 z nieco mniejszymi ramkami. Jednak czym skorupka za młodu nasiąknie…

Sony Xperia XA3 posiada „duże czoło”

Do internetu przeciekły właśnie nowe rendery przedstawiające najprawdopodobniej kolejnego średniaka Sony. O ile tył zgadza się z tym, co widzieliśmy na początku stycznia, o tyle najnowsze wizualizacje prezentują zupełnie coś innego.

Według nich Xperia XA3 będzie posiadać ekran o proporcjach 21:9 oraz sporą ramkę u góry. To rozwiązanie przywodzi mi na myśl Alcatela 5, który już wcześniej został zaprojektowany na tej zasadzie. Ja zauważam wady takiego designu – trzymając telefon u dołu i tak nie oglądamy tam treści, a raczej skupiamy się tym co jest w centrum czy u góry ekranu, gdzie ujrzymy ową ramkę. Jeśli chodzi o tył, to znajdą się tam dwa aparaty położone centralnie, obecnie rzadko spotykana cecha.

Xperia XA3 ma posiadać czytnik linii papilarnych ulokowany na bocznej ramce pomiędzy przyciskiem zasilania a klawiszami regulacji głośności. Podejrzewam, że nie wszyscy mogą być zachwyceni taką decyzją. Zobaczymy jak sprawdzi się w rzeczywistości, gdyż telefon o takich proporcjach z pewnością jest dość wysoki i łatwo o za wysokie ulokowanie czytnika.

Jeśli chodzi o specyfikację, spodziewamy się ujrzeć Snapdragona 660 z połączeniu z 4 GB RAM-u i 64 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD. Za fotografie będzie odpowiadał aparat o matrycach 23 Mpix + 8 Mpix. W Xperii XA3 mają się też znaleźć port USB-C, akumulator o pojemności 3500 mAh i system operacyjny Android 9.0 Pie. Telefon może zadebiutować na zbliżających się targach MWC 2019 w Barcelonie podczas konferencji Sony zaplanowanej na 25 lutego.

Jeśli interesuje Was jak zmieniał się design Sony na przestrzeni lat, możecie zapoznać się z poniższym wideo. Co prawda jest ono z ubiegłego roku, więc brakuje tam najnowszego flagowca Sony.

Co sądzicie o wyglądzie Xperii XA3? Duża belka u góry jest lepsza różnych form notcha?