Długo wyczekiwany spadek cen kart graficznych

gtx

Nowy Rok przyniósł bardzo interesujące informacje na temat cen kart graficznych od NVIDIA i AMD, co może być upragnionym przez wielu momentem, aby w końcu mieć możliwość kupna tych podzespołów.

Krypto-górnicy w odwrocie?

Nie jest żadną tajemnicą, że w ostatnich latach ceny kart graficznych poszybowały na tyle wysoko, że dla zdecydowanej większości posiadaczy komputerów stacjonarnych, stały się niemalże zaporowe. Wina za to spadła oczywiście na krypto-górników, którzy skutecznie utrudniali dostęp do tego sprzętu, wykupując niemalże na pniu wszystkie najlepsze modele. Oczywistym jest zatem, że ceny za karty graficzne stały się astronomiczne, ale przed nami pojawiło się w końcu długo oczekiwane światełko w tunelu. Jeśli zastanawialiście się nad odpowiednim momentem na kupno karty graficznej, być może właśnie to jest teraz.

pcroot 1 intel karta graficzna

Nadzieja dla graczy

Obniżka cen jest odzwierciedleniem statusu krypto-walut, które od początku roku notują spadek wartości. W takich sytuacjach krypto-górnicy decydują się na sprzedaż nadwyżki kart graficznych, które są im po prostu w danej chwili niepotrzebne i generują straty. Gracze na całym świecie wypatrują tego typu tendencji spadkowych, które dają im możliwość kupna wybranego modelu po niższych cenach. Na chwilę obecną można zauważyć spadek cen o 10 procent, patrząc na ebay, ale także u niemieckich sprzedawców, co robi sporą różnicę, jeśli bierzemy pod uwagę takie karty graficzne jak RTX 3080 od NVIDII, albo AMD Radeon RX 6000. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku cen konsol, takich jak PS5. Poniższy wykres doskonale oddaje zależność cen kart graficznych od kursu kryptowaluty Ethereum.

Długo wyczekiwany spadek cen kart graficznych
Źródło: 3DCenter.org

Źródło: theverge.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!