Specyfikacja techniczna Google Pixel 7 oraz Google Pixel 7 Pro trafiła do sieci!

Google Pixel 7
Google Pixel 7 (Google)

Już zaledwie za kilka dni oficjalnej premiery doczeka się mocno wyczekiwana seria smartfonów od Google – Pixel 7 oraz Pixel 7 Pro, a tymczasem do sieci wyciekła ich specyfikacja techniczna. Sprawdźmy zatem, co zaoferują nadchodzące smartfony Google.

Podsumowanie przecieków na temat Google Pixel 7 oraz Google Pixel 7 Pro

Gigant z Mountain View od pewnego czasu ma dość ciekawą strategię w związku z debiutem nowych urządzeń. Już od kilku miesięcy do sieci trafiały coraz to nowsze przecieki na temat Pixela 7 oraz Pixela 7 Pro. Na oficjalnym kanale Made by Google na YouTube opublikowano nawet film, który ujawnił design nowych smartfonów. 

Jeśli chodzi natomiast o specyfikację techniczną, to Google Pixel 7 oraz Pixel 7 Pro zostaną wyposażone w procesor Google Tensor G2 składający się z dwóch rdzeni Cortex-X1 o taktowaniu 2.85 GHz, dwóch rdzeni Cortex-A76 o taktowaniu 2.35 GHz, czterech rdzeni Cortex-A55 o taktowaniu 1.80 GHz oraz układu graficznego Mali-G710 MC10. Na pokładzie pojawi się również chip bezpieczeństwa Titan 2. 

Google Pixel 7 Pro oferować ma 6,7-calowy wyświetlacz LTPO o rozdzielczości QHD+ i odświeżaniu obrazu z częstotliwością 120 Hz. Za jakość zdjęć w tym przypadku odpowiadać ma potrójny aparat, który składać się będzie z obiektywu głównego 50 Mpx, teleobiektywu 48 Mpx z 5-krotnym zoomem optycznym oraz obiektywu ultraszerokokątnego 12 Mpx. Zestaw zostanie wsparty przez czujnik LDAF (laserowy autofocus). Na froncie znaleźć się ma natomiast kamerka do selfie i rozmów wideo o rozdzielczości 10,8 Mpx. 

Specyfikacja techniczna Google Pixel 7 oraz Google Pixel 7 Pro trafiła do sieci!
Specyfikacja Google Pixel 7 i Pixel 7 Pro/ fot. via @heyitsyogesh, twitter.com

Ponadto na pokładzie Pixela 7 Pro pojawi się czytnik linii papilarnych, funkcja rozpoznawania twarzy oraz obsługa bezprzewodowego ładowania. Smartfon będzie też miał pyło- i wodoszczelną obudowę. Warto jeszcze na koniec dodać, że omawiany model trafi do sprzedaży w wersji z 12 GB pamięci RAM oraz 128 GB lub 256 GB pamięci wbudowanej typu UFS 3.1. 

Podstawowy Pixel 7 oferować będzie bardzo podobne parametry techniczne, choć pojawi się kilka różnić, spośród których warto wymienić 6,3-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD+ i odświeżaniu na poziomie 90 Hz, podwójny aparat (główny 50 Mpx i ultraszerokokątny 12 Mpx) oraz 8 GB pamięci operacyjnej RAM i 128 GB lub 256 GB pamięci wbudowanej. 

W zasadzie to wszystkie różnice, ale warto jeszcze zwrócić uwagę na cenę, którą również znamy dzięki wcześniejszym przeciekom. Według tych informacji, nowe smartfony Google będą kosztowały tyle samo, co poprzednicy, czyli 599 dolarów za Pixela 7 oraz 899 dolarów za Pixela 7 Pro. Omawiane smartfony zostaną zaprezentowane już w najbliższy czwartek, 6 października 2022 roku. 

Źródło: Yogesh Brar

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!