Xiaomi pracuje nad kolejnym modelem submarki Redmi. Oto, co już wiemy o Redmi K60

Specyfikacja techniczna Redmi K60
Redmi K50 (fot. producenta)

Wszystko wskazuje na to, że Xiaomi, a dokładnie submarka Redmi pracuje aktualnie nad nowym modelem z serii Redmi K60. Do sieci wyciekły właśnie nowe informacje na temat tego modelu. Oto, czego się dowiedzieliśmy.

Redmi K60 – prawdopodobna specyfikacja techniczna

Jak informuje wiarygodny leakster Digital Chat Station, sercem nadchodzącego Redmi K60 będzie nie zaprezentowany jeszcze procesor MediaTek Dimensity 8200, o którym na ten moment nie wiadomo zbyt wiele. Nieoficjalnie mówi się, że układ ten, podobnie jak MediaTek Dimensity 9000 wykorzystywać będzie jeden wydajny rdzeń Cortex-X2 o taktowaniu 3.1 GHz. Sam procesor ma zadebiutować oficjalnie na rynku już 8 listopada.

Nie wiadomo w jakich wariantach pojawi się ten model na rynku, ale Redmi K60 z pewnością dostępny będzie w wersji 8/128 GB. Ponadto front zagospodarowany ma być przez 6,67-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości Full HD+ i odświeżaniu z częstotliwością 120 Hz. Źródło informuje także, że aparat główny charakteryzować się ma rozdzielczością 48 Mpx i optyczną stabilizacją obrazu (OIS). Na froncie znaleźć się ma natomiast kamerka do selfie o rozdzielczości 16 Mpx. 

Xiaomi pracuje nad kolejnym modelem submarki Redmi. Oto, co już wiemy o Redmi K60
Redmi K50 Extreme Edition (fot. producenta)

Akumulator w Redmi K60 ma oferować pojemność 5500 mAh oraz ładowanie przewodowe o mocy 67 W i bezprzewodowe o mocy 30 W. Smartfon pracować ma pod kontrolą systemu Android 13 z nakładką MIUI 13 lub MIUI 14. 

Na koniec warto dodać, że smartfon oferować może rozwiązanie podobne do Dynamic Island od Apple. Kiedy odbędzie się premiera omawianego modelu? Wszystkie przecieki sugerują, że Redmi K60 zadebiutuje oficjalnie na rynku na początku przyszłego roku. 

Źródło: 91mobiles

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!