Spotify najpopularniejszą usługą streamingu muzyki w 2019 roku

spotify logo

Odkąd poznałem Spotify nie wyobrażam sobie słuchania muzyki z innego źródła. Teraz Counterpoint przygotowało raport pokazujący jak wyglądał rynek usług streamingowych na całym świecie w 2019 roku. Która z usług okazała się numerem jeden? Przyjrzyjmy się bliżej tym danym!

Spotify niekwestionowanym numerem jeden

Cały rynek usług streamingu muzyki zaliczył wzrost o aż 32% w porównaniu do poprzedniego roku. Counterpoint przewiduje, że w 2020 roku będziemy mogli mówić o kolejnym wzroście o minimum 25%. Pod koniec grudnia z usług streamingu muzyki korzystało łącznie 358 milionów użytkowników. Robi wrażenie, prawda? Najpopularniejszą usługą jest oczywiście Spotify. To właśnie Spotify może pochwalić się udziałem w rynku płatnych subskrypcji na poziomie 35%. Bez wątpienia kluczem do sukcesu może być ogrom promocji. Bardzo często możemy wykupić nawet trzy miesiące płatnego abonamentu premium za mniej niż złotówkę. Użytkownicy przyzwyczajają się do korzystania ze Spotify i wygody na tyle, że po promocyjnym okresie bardzo ciężko jest z usługi tej zrezygnować. I dokładnie tak samo było w moim przypadku.

Spotify najpopularniejszą usługą streamingu muzyki w 2019 roku

Drugie miejsce zajęło Apple Music. Usługa giganta z Cupertino osiągnęła 19% udziału w rynku. Wynik ten wiąże się ze wzrostem o aż 36% w porównaniu do roku 2018. I tak naprawdę już te liczby pokazują jak dużą popularnością cieszą się usługi streamingu muzyki. Bardzo dobrze radzi sobie także Amazon Music. Wynik na poziomie 15% udziałów w rynku wygląda rewelacyjnie biorąc pod uwagę 10% w roku 2018.

Zobacz także: ProteGO to polska, otwartoźródłowa aplikacja, z której dowiesz czy zaraziłeś się koronawirusem SARS-CoV-2

Kolejne miejsca należą do Tencent Music (11% udziałów w rynku), YouTube Music (6% udziałów w rynku), a innych usług streamingu muzyki korzysta łącznie 14% wszystkich użytkowników. Jeśli prognozy Counterpoint okażą się faktem to pod koniec 2020 roku z tego typu aplikacji może korzystać ponad 450 milionów osób na całym świecie. Nie sądzę, że Spotify straci zaszczytne pierwsze miejsce, ale może sytuacja ulegnie jakiejś zmianie. Pozostaje nam czekać na kolejne raporty!

Z jakiej aplikacji do streamingu muzyki wy korzystacie? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!