Spotify podnosi ceny wszystkich planów Premium na rok 2024

Mail od Spotify

Polskie ceny za miesięczny abonament Premium najpopularniejszego serwisu streamingowego, od lat stały w miejscu. Kiedyś niestety musiał nadejść ten dzień, w którym zostały podniesione. Ten dzień to 8 stycznia 2024, kiedy użytkownicy otrzymali maila z informacją o wzroście cen. Ja również, z rodzicami i bratem korzystamy z planu Spotify Premium Family, a tak wygląda treść otrzymanego dziś, przeze mnie maila:

8 stycznia 2024 wprowadzamy zmianę wysokości miesięcznej opłaty za subskrypcję Premium Family z 29,99 zł na 37,99 zł. Jest to pierwsza w historii aktualizacja ceny tego planu i jest ona konieczna, ponieważ wzrosły ponoszone przez nas koszty operacyjne.

Cenimy sobie wszystkich użytkowników Premium, dlatego przesuwamy o dwa miesiące (do kwietnia) moment, od którego zaczniemy Ci naliczać opłatę za subskrypcję w wysokości 29,99 zł.

Prosimy uprzejmie o zaakceptowanie nowej ceny do 31 marca 2024. W przeciwnym razie stracisz dostęp do wszystkich korzyści Premium. To szybkie i proste. Wystarczy, że klikniesz przycisk „Akceptuję” poniżej. Przekierujemy Cię wtedy do aplikacji Spotify, w której możesz nadal cieszyć się muzyką.

Aby zaakceptować nową cenę za pomocą przycisku „Akceptuję”, musisz mieć zainstalowaną na swoim urządzeniu wersję 8.8.74 lub wyższą aplikacji mobilnej Spotify, a także zalogować się wcześniej na swoje konto. Jeśli akceptacja przebiegnie pomyślnie, otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem.

Jeśli nie zrobisz tego do 31 marca 2024, Spotify automatycznie anuluje Twój plan, a konto zostanie przeniesione do bezpłatnej wersji Spotify z reklamami po kolejnej dacie rozliczenia (kwietnia).

Dziękujemy, że korzystasz ze Spotify. Mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na długo.

Zespół Spotify

Zmiana cen planów Spotify Premium wygląda następująco:

  • Spotify Premium Individual – 19,99 zł ➡ 23,99 zł
  • Spotify Premium Student – 9,99 zł ➡ 12,99 zł
  • Spotify Premium Duo – 24,99 zł ➡ 30,99 zł
  • Spotify Premium Family – 29,99 zł ➡ 37,99 zł
Aplikacja Spotify w systemie Windows 11 23H2
Aplikacja Spotify w systemie Windows 11 23H2

Nowy cennik dotyczy kont, które swoją przygodę ze Spotify Premium zaczynają dopiero od teraz, natomiast użytkownicy, opłacający już subskrypcję, mogą zostać z dotychczasowymi cenami do końca marca 2024 roku. Niewielkie pocieszenie, ale zawsze coś.

Źródło: Spotify

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!