Super tanie Spotify Premium Mini wystartowało! Znamy ceny

spotify aplikacja

Jakiś czas temu pisaliśmy o Spotify Plus, czyli subskrypcji, która łączy cechy płatnej i darmowej wersji Spotify. Jak się jednak okazuje, Szwedzi testują kolejny wariant subskrypcji. Tak właśnie wygląda Spotify Premium Mini!

Spotify Premium kosztuje standardowo 19,99 złotych i daje nam dostęp do ogromnych pokładów muzyki w wyższej jakości. Do tego nie mamy żadnych reklam, możemy pomijać utwory ile chcemy, a dostęp do platformy mamy z różnych systemów. Ogólnie uzyskujemy pełną wolność. Dlatego też uważam, że te niecałe dwie dyszki, to nie tak dużo. Da się jednak tę cenę obniżyć – uczniowie i studenci mogą płacić 10 złotych, a pary po 15 złotych. To jednak nie wszystkich przekonuje i wolą bić się z wersją darmową.

Nie tak dawno temu informowaliśmy Was o Spotify Plus. Za zaledwie równowartość 4 złotych użytkownik dostawał bardzo ważną funkcję – pomijanie dowolnej liczby piosenek na urządzeniu mobilnym. Poza tym, nadal słyszał reklamy i nie mógł pobierać utworów. No właśnie, są to spore ograniczenia. Dlatego też Szwedzi dodali również Spotify Premium Mini.

Spotify Premium Mini

A co daje Spotify Premium Mini? Jak nazwa wskazuje, nie daje wszystkich opcji zwykłego Premium, ale z pewnością te najważniejsze. Przede wszystkim Premium Mini wyłącza reklamy. Ponadto możemy dowolnie pomijać utwory oraz pobierać piosenki, aby mieć do nich dostęp bez połączenia z internetem. Tu jednak jest spore ograniczenie, bowiem piosenek możemy pobrać zaledwie 30. Czym jeszcze różni się Premium Mini?

Kolejny odróżniający element to cennik. Zwykła subskrypcja Premium wymusza na nas płatność z góry za cały miesiąc. Spotify Premium Mini możemy opłacić za dzień lub za cały tydzień. Jest to znaczna różnica, tym bardziej jeśli potrzebujemy premium tylko np. na wakacje.

A ile kosztuje Spotify Premium Mini?

Spotify Premium Mini wystartowało w kilku krajach. W Indiach dzień premium kosztuje 7 INR, a tydzień – 25 INR (jest to kolejno 0,37 zł i 1,32 zł). Natomiast w Malezji ceny to 1 MYR za dzień i 3,90 MYR za tydzień (kolejno 0,93 i 3,61 PLN). Filipiny natomiast mają nieco inny cennik – doba kosztuje 7 PHP, a tydzień 26 PHP (kolejno: 0,54 i 2,02 PLN).

Można łatwo zauważyć, że zarówno możliwości, jak i ceny odpowiadają raczej rynkom rozwijającym się. U nas w Europie taka subskrypcja faktycznie mogłaby być popularna, ale byłaby znacznie droższa. Z pewnością Spotify Premium Mini celuje w rejony, gdzie zakup całego miesiąca zwykłego premium wiąże się ze sporym wydatkiem.

Źródło: GadgetMatch, Spotify

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!