Spotify z własnym Stories? to nie żart.

spotify

Większość social mediów w typie Facebooka czy Instagrama posiada już własne Stories, ale po co ta opcja w platformie streamingowej z muzyką?

Wszechobecna funkcja

Stories możemy znaleźć już na naprawdę sporej ilości portali. Swoje posiada już Facebook, Instagram, Snapchat a nawet od niedawna Twitter. Czy jednak jest to coś czego oczekujemy od aplikacji z muzyką? Osobiście tak nie uważam. Stories mają jakiś sens na portalach społecznościowych, gdzie dzielimy się z ludźmi jakąś częścią swojego życia. Dzięki tej funkcji możemy na bieżąco pokazywać co się u nas dzieje. Szwedzi jednak są innego zdania i od jakiegoś czasu pracują nad wprowadzeniem tej funkcji do Spotify.

Jak miałoby to wyglądać?

Na funkcję Stories natknął się youtuber podczas jak to w platformie muzycznej, wyszukiwania świątecznych utworów(Chyba nie tylko ja słucham Last Christmas miesiąc przed świętami). Powstał filmik z uwiecznieniem tego co odkrył youtuber, który możecie zobaczyć powyżej. Stories Spotify wyglądają bardzo podobnie do wszystkich tych na portalach społecznościowych. Widać, że są jeszcze dość niedopracowane, bo dopiero w fazie testowej. Wiele osób zastanawia się, w tym na pewno ja, czy tego typu funkcja przyjmie się na platformie do odsłuchiwania muzyki, czy zostanie tak samo znienawidzona jak na Twitterze. Osobiście nie rozumiem pchania tej funkcji na wszystkie portale, jak dla mnie, nawet Facebookowe Stories są mocno niepotrzebne. Z chęcią zobaczę jak rozwinie się sytuacja i co będziemy mogli na takim Stories na Spotify znaleźć.

Co sądzicie o tej opcji?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!