Europa z największym wzrostem sprzedaży smartfonów w trzecim kwartale 2019

galaxy note 10 front w ręce

Wczoraj Canalys opublikowało raport przedstawiający sprzedaż smartfonów w Europie w trzecim kwartale 2019 roku. Raport ten jest o tyle ciekawy, że dotyczy jedynie rynków Starego Kontynentu, a nie jak to zwykle bywa całego świata. Który z producentów poradził sobie najlepiej?

Samsung numerem jeden

W trzecim kwartale 2019 roku sprzedano na Starym Kontynencie łącznie 18,7 miliona smartfonów. Wynik ten jest aż o 8% lepszy niż w roku 2018. Tym samym to właśnie Europa odnotowała największy wzrost sprzedaży telefonów. Jednocześnie Canalys zaznacza, że na tutejszym rynku podział pomiędzy sprzedażą w kanałach otwartych (czyli tak naprawdę w zwykłych sklepach bez jakichkolwiek umów abonamentowych) oraz sprzedażą u operatorów wynosi praktycznie jeden do jeden. To pokazuje, że ludzie nadal chcą korzystać z abonamentów i rozbijanie płatności na raty doliczane do comiesięcznego rachunku jest dla nich wygodnym rozwiązaniem.

Europa z największym wzrostem sprzedaży smartfonów w trzecim kwartale 2019

Jeśli chodzi o producentów smartfonów to niekwestionowanym liderem sprzedaży został Samsung. Koreański gigant sprzedał łącznie 18,7 miliona smartfonów odnotowując wzrost o 26%. Tym samym jego udział w rynku mobilnym wyniósł 30,4%. Na drugim miejscu uplasował się Huawei. Firma ta sprzedała praktycznie tyle samo urządzeń w trzecim kwartale 2019 roku co rok wcześniej. I szczerze mówiąc uznałbym ten wynik za sukces. Trzeci kwartał to okres problemów chińskiego producenta i konfliktu z rządem Stanów Zjednoczonych. Pytanie jak sytuacja rozwinie się w Q4 2019, ale miejmy nadzieję, że i tutaj Huawei pokaże, że potrafi poradzić sobie z problemami.

Europa z największym wzrostem sprzedaży smartfonów w trzecim kwartale 2019

Podium zamyka Apple ze spadkiem o 4%. Największy wzrost zaliczyło, i tak naprawdę nie wiem czy kogokolwiek to dziwi, Xiaomi. Chiński gigant szturmem wdarł się do Europy i kusi klientów rewelacyjnym stosunkiem ceny do możliwości. Wzrost o 73% w porównaniu do roku 2018 wygląda wręcz fenomenalnie. Piąte miejsce należy do HMD Global, które zaliczyło spadek o 21%. Pozostali producenci także nie zaliczą trzeciego kwartału 2019 roku do udanych, ponieważ łącznie ich sprzedaż spadła o 24%. Co przyniesie nam czwarty kwartał? Czas pokaże!

Kupiliście smartfon w trzecim kwartale 2019 roku? Jeśli tak to pochwalcie się nim w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!