Sprzedaż smartfonów Sony w pierwszym kwartale 2020 roku zdecydowanie poniżej oczekiwań

Sony Xperia 10 II

Pierwszy kwartał zakończył się już jakiś czas temu, a co za tym idzie przyszedł czas na podsumowanie pierwszych trzech miesięcy tego roku. Teraz w sieci pojawiły się wyniki sprzedażowe dotyczące smartfonów Sony Xperia. Bez wątpienia japoński producent nie ma powodów do zadowolenia!

Sprzedaż zdecydowanie gorsza niż oczekiwano

Sony w pierwszym kwartale 2020 roku wypracowało zysk na poziomie około 331 milionów dolarów. Dla porównania w zeszłym roku japoński producent mógł się pochwalić wynikiem na poziomie 773 milionów dolarów i tak naprawdę już to pokazuje jak trudnym okresem był dla firmy tej pierwszy kwartał. W ciągu trzech pierwszych miesięcy tego roku Sony sprzedało jedynie 400 000 smartfonów z serii Xperia, a to bezpośrednio przekłada się na spadek o 63,7% w porównaniu do poprzedniego roku. Jednocześnie japoński producent zakładał, że uda się mu sprzedaż 700 000 telefonów i tak naprawdę nawet nie zbliżono się do tej liczby.

Co jest powodem tak złych wyników sprzedażowych? Według Sony odpowiedzią na to pytanie jest epidemia koronawirusa. Przede wszystkim sami użytkownicy nie potrzebowali nowych smartfonów, a co więcej japoński producent musiał chwilo zamknąć niektóre ze swoich fabryk z powodu ograniczeń nałożonych przez rząd. Z drugiej jednak strony telefony Sony tak naprawdę nie oferują nic szczególnego. Większość sprzętów jest najzwyczajniej w świecie zbyt droga i nie cechuje się zbyt dobrym stosunkiem ceny do możliwości.

Zobacz także: Huawei P30 Pro New Edition z Usługami Google oficjalnie trafił na europejski rynek!

Według najnowszych prognoz zysk japońskiej firmy w dziale smartfonów może spaść o nawet 30% w porównaniu z rokiem 2019. Oczywiście Sony zaprezentuje światu swoje kolejne nowości, ale ciężko powiedzieć czy którekolwiek z tych urządzeń okaże się hitem sprzedażowym. Nadal liczę na to, że w przyszłości producent ten może czymś jeszcze nas zaskoczyć.

Na zdjęciu głównym znajduje się Sony Xperia 10 II.

Co myślicie o smartfonach Sony? Korzystacie z którejś z Xperii? A może w pierwszym kwartale tego roku kupiliście jakieś urządzenie tego producenta? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!