Stabilna wersja Chrome OS 77 wprowadza obsługę Asystenta Google ma Chromebookach

chromeos

Google na swojej stronie opublikowało informację o stabilnej wersji Chrome OS 77. System ten powoli będzie pojawiać się na Chromebookach różnych producentów, ale oczywiście nie wszystkie urządzenia otrzymają aktualizację w tym samym czasie. Główną zmianą w nowej wersji Chrome OS jest dodanie wsparcia dla Asystenta Google!

Asystent Google w Chromebookach

Asystent Google jest bez wątpienia wyjątkowo użytecznym dodatkiem. Teraz z jego pomocy będą mogli korzystać także posiadacze Chromebooków. I to nie tylko w kwestii odnajdowania odpowiedzi na pytania w sieci, ale także w zarządzaniu kalendarzem, ustawiania przypomnień czy nawet głosowym uruchamianiem zainstalowanych aplikacji. Asystent Google może sprawić, że Chromebooki staną się dla wielu potencjalnych użytkowników jeszcze ciekawszymi sprzętami. To jednak nie jedyna nowość w Chrome OS 77.

 

chromebook 315 3
Acer Chromebook

Google zadbało także o nowe funkcje w aplikacji Family Link służącej do nadawania poszczególnym użytkownikom komputera różnych uprawnień. Tym samym jeszcze łatwiej będziemy mogli kontrolować czas, jaki dzieci spędzają przed ekranem. Jednocześnie wystarczy kilka kliknięć, aby dodać lub skrócić pociechom czas zabawy. Teraz nie będziemy musieli wchodzić głębiej w ustawienia i zmieniać całego, zaplanowanego wcześniej, harmonogramu korzystania z Chromebooka. Oczywiście nie zabrakło także zapewnień o tym, że Chrome OS 77 wprowadzi poprawę stabilności, wydajności oraz dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu.

Zobacz także: Komendy Asystenta Google – lista komend działających z asystentem głosowym

Bez wątpienia Chromebooki to nadal sprzęt niszowy, ale jednocześnie firma Google robi wszystko, aby zachęcić ludzi do spróbowania autorskiego systemu, którego w pewnym sensie można nazwać laptopową wersją Androida. Niemniej jednak Asystent Google w sprzęcie tego typu może okazać się czymś wyjątkowo przydatnym i użytecznym podczas codziennego korzystania.

Korzystacie z Chromebooka? A może kiedyś mieliście styczność z tego typu sprzętem i ten nie porwał waszego serca? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!