Strona główna Aktualności Stany Zjednoczone dają firmie Huawei 90 dni na porozumienie się z rządem

Stany Zjednoczone dają firmie Huawei 90 dni na porozumienie się z rządem

-

Może się wydawać, że nastąpiło złagodzenie restrykcji wydanych przez amerykański rząd, ale nic bardziej mylnego. Stany Zjednoczone pozwolą firmie Huawei na dokończenie rozpoczętych umów handlowych i dadzą jej szansę na dojście do porozumienia. Czy tak jednak się stanie?

Ostatnia szansa Huawei

Chiński gigant może do 19 sierpnia tego roku współpracować z amerykańskimi firmami. Nie będzie to wprawdzie pełna współpraca, a na specjalnych, zdefiniowanych przez rząd USA warunkach, ale powinno to wystarczyć na dokończenie tego, co Huawei rozpoczął już wcześniej. Tym samym Google pozwoliło producentowi z Państwa Środka na zaktualizowanie Androida w istniejących modelach. Jednocześnie nadal będzie mogło być wdrażane 5G, dostawy towarów nie zostaną wstrzymane, a amerykańskie firmy będą mieć 90 dni na wymianę sprzętu wyprodukowanego przez Huawei na coś innego.

Zobacz także: Huawei nie taki zły jak go malują Amerykanie?

Niby 90 dni to sporo, ale tak naprawdę nie wygląda to tak, jakby rząd USA ugiął się i postanowił pomóc chińskiej firmie. Wydaje mi się, że w całej sprawie chodzi o to aby amerykańscy giganci mogli zakończyć umowy z Huawei i jednocześnie otrzymać za umowy te wynagrodzenie. Po 19 sierpnia Donald Trump wyda oświadczenie i zadecyduje jak będzie wyglądać dalsza współpraca amerykańskich firm z chińskim gigantem. Oczywiście w tym czasie chiński producent może próbować dojść do porozumienia z rządem USA, ale czy tak się stanie? Czas pokaże.

Huawei nie boi się decyzji Trumpa

Chińska firma twierdzi, że od dłuższego czasu przygotowywała się na podobny scenariusz. Fakt, napięcie pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Huawei, a tak naprawdę całymi Chinami, trwało od dłuższego czasu i prędzej czy później Donald Trump mógł całkowicie zablokować współpracę amerykańskich firm z Huawei. Gigant z Państwa Środka twierdzi, że poprzez opracowanie własnych technologii jest całkowicie samowystarczalny. Największym problemem może wydawać się brak Androida, ale to także można obejść przy pomocy własnego systemu. Pytanie jednak czy użytkownicy będą nadal chcieli korzystać z smartfonów, laptopów oraz innych sprzętów chińskiej firmy. Myślę, że najbliższe trzy miesiące mogą przynieść nam naprawdę sporo informacji na temat Huawei.

Co myślicie o decyzji rządu Stanów Zjednoczonych? Czy waszym zdaniem takie blokowanie Huawei ma sens? Zapraszamy do dyskusji!
Kolejny artykuł znajdziesz poniżej