Star Labs StarLite MK V z dedykowanym piórem! Czy to iPad z Linuksem?

Star Labs StarLite
Star Labs StarLite

Nie tak dawno temu informowaliśmy Was o pojawieniu się komputera podobnego do Microsoft Surface, ale z Linuksem, czyli Star Labs StarLite MK V. Teraz producent zaprezentował dedykowane pióro!

Star Labs StarLite MK V z dedykowanym piórem

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o premierze Star Labs StarLite MK V. Jest to produkt, który przedefiniował linię StarLite i łączy w sobie użycie energooszczędnego procesora z pasywnym chłodzeniem, formę Microsoft Surface (czyli tablet z opcją dokowania) oraz Linuksa. Wiele osób ucieszyło się z tej premiery, bo w świecie Linuksa brakuje tego typu urządzeń, zwłaszcza od sprawdzonych marek. O produkcie więcej dowiecie się >>stąd<<.

iPad to urządzenie naprawdę wszechstronne, ale to właśnie dokupienie Apple Pencil sprawia, że zyskuje kolejny, przeogromny zestaw zalet i możliwości. W przypadku innych tabletów jest podobnie, więc jeśli StarLite MK V chce być przedstawicielem tabletów z Linuksem, to i takowe pióro musi oferować. Firma Star Labs właśnie zaprezentowała dedykowane pióro do komputera StarLite MK V.

(fot. Star Labs)
(fot. Star Labs)

Nazywa się MPP Active Pen i zostało wykonane z aluminium klasy 6 w eleganckim czarnym wykończeniu, z 1024 poziomami czułości na nacisk. Masa pióra wynosi 10,8 g i z tego co wygląda, będzie ładowane magnetycznie. Pióro wyceniono na 36 GBP, czyli około 188 złotych, czyli znacznie mniej niż w przypadku Apple Pencil 2 (produkt Apple kosztuje 619 złotych). Jak ktoś zamówił już StarLite MK V, to może dodać pióro do swojego zamówienia wpisując kod shipwithmyorder.

Niestety, firma nie zdradziła informacji o wsparciu dla tego pióra. Jestem ciekawy jak system będzie to pióro interpretował i czy Star Labs zamierza wydać specjalne narzędzia lub moduły, które będziemy mogli doinstalować do OS-a, aby rozszerzyć możliwości.

Oczywiście Star Labs StarLite MK V z piórem MPP nie będzie lepszym zestawem od iPadów. Ekosystem Apple jest rozwijany od dawna, cieszy się potężną popularnością oraz dużym budżetem. Ale zestaw Star Labs to jakiś początek, który może otworzyć furtkę do ciekawej alternatywy dla produktów Apple.

Źródło: Star Labs

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!